Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovské judo má krajské přeborníky

judo

Po výsledkově slabém Českém poháru v Brně, jsme byli zvědavi, jak si naši svěřenci povedou na krajském přeboru, který je uzavřenou soutěží pro Liberecký, Královehradecký a Pardubický kraj. Naštěstí se však ukázalo, že pokles formy byl jednorázový a naši závodníci se opět prosadili.

Některé výkony jsou příslibem, že se rychle vracíme na vítěznou vlnu. Za zmínku stojí zejména výkon Julči Zárybnické, která všechna svá utkání ukončila do 15 vteřin vítězstvím na ippon.

Umístění:

1. místo – Julie Zárybnická

2. místo – Klára Volfová, Lukáš Jansa, Vojtěch Linhart, David Cerman

3. místo – Lucie Zárybnická, Matyáš Židů

Bez umístění: Michal Syrotiuk, Filip Melíšek, Lukáš Melíšek, Tomáš Pavlata.

Celkově v rámci Libereckého kraje pak získali titul Krajského přeborníka Libereckého kraje pro rok 2014 hned 4 závodníci – Julie Zárybnická, Klára Volfová, Lukáš Jansa a David Cerman!!!

Celkově druzí v kraji skončili – Lucie Zárybnická, Vojtěch Linhart, Matyáš Židů a Tomáš Pavlata.

David Koreček – trenér

Český pohár Teplice – „ZLATÝ HOLKY“ turnovského juda

O víkendu 4. a 5. října 2014 jsme se vypravili na poslední z letošních závodů Českého poháru. Jedná se o závody, na kterých se jako jediných (+1 závod Krajského přeboru) dají sbírat tzv. rankingové body, potřebné pro start v závěrečném mistrovství republiky.

Naši závodníci navázali na skvělý Krajský přebor a z Teplic přivezli nejúspěšnější výsledek za poslední roky v podobě tří cenných kovů. Nejlepšího výsledku dosáhla Klára Volfová. Přestože přešla do vyšší váhové kategorie, dokázala zvítězit a zaslouženě si odvezla, letos již druhé zlato z této soutěže, což je pro turnovské judo další historický úspěch. Dalšího skvělého výsledku dosáhla Julie Zárybnická, a i když je v kategorii mladších žákyň prvním rokem, dokázala se probojovat až do finále a přivézt pro Turnov letos již podruhé stříbro. Sbírku cenných kovů pak zkompletovala v kategorii dorostu úřadující “Turnovská sportovní naděje do 14-ti let“ Andrea Prokorátová třetím místem. Výborné je i umístění Davida Cermana, kterému těsně unikl bronz a skončil na pátém místě. Na bodovaném sedmém místě ještě skončila Lucie Zárybnická.

Bez umístění tentokrát skončili Lukáš Jansa, Petra Hájková, Aneta Ječná, Eliška Riegerová, Jakub Sucharda, Alex Richter a Tadeáš Šéfr.

Největší úspěch nás ale potkal po celkovém součtu výsledků a určení pořadí družstev. Naše mladší žákyně ve složení Klára Volfová – 1. místo, Julie Zárybnická – 2. místo a Lucie Zárybnická – 7. místo se staly nejúspěšnějším družstvem a zvítězili v konkurenci 37 oddílů!!!

V celkovém hodnocení družstev jsme skončili na 21. místě z celkového počtu 89 oddílů z ČR a Německa, což nás řadí na druhé místo v rámci Libereckého kraje.