Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov ocenil medailisty

medaile

V pondělí 6. května 2013 se na turnovské radnici uskutečnilo setkání vedoucích představitelů města s místními úspěšnými sportovci, kteří v průběhu roku 2012 obdrželi medaili na významných evropských nebo světových sportovních kláních.

Setkání zahájil vedoucí odboru školství, kultury a sportu René Brož. Poté poděkoval sportovcům starosta města Tomáš Hocke za reprezentaci města a uvedl, že jejich úspěchy mohou být důležitým motivačním prvkem pro děti a mládež. Zdůraznil také nedocenitelnost pohybových aktivit turnovských dětí a důležitost sportovních organizací na fungování občanské společnosti. Vysvětlil také přístup města k podpoře sportu s ohledem na rovnováhu podpory jiných, například kulturních aktivit. Místostarosta Otakar Špetlík vyčíslil pak konkrétní finanční podporu sportu a vyzdvihl důležitost především morálního ocenění úspěšných sportovců.

Následně byli oceněni neúspěšnější sportovci Turnova za rok 2012. Obdrželi z rukou představitelů města finanční částku v hotovosti, květiny či dárky v podobě láhve kvalitního vína. Ohodnoceni byli:

· Jana Omová z oddílu radioorientačního běhu TJ Turnov za 2. a 3. místo na MS

· Michaela Gomzyk Omová z oddílu radioorientačního běhu TJ Turnov za tři 1. místa na MS

· Jakub Oma z oddílu radioorientačního běhu za 1., 2. a 3. místo na MS

· Jan a Petr Kazdovi z oddílu kickboxu TJ Turnov za 3. místo na MS

· Anna Štičková z oddílu orientačního běhu TJ Turnov za 1. a 2. místo na ME

· Tomáš Dlabaja z oddílu orientačního běhu TJ Turnov za 1. místo na MS

Celkově byla v souladu s Pravidly pro oceňování medailistů a na jediný návrh TJ Turnov rozdělena částka 50.000,- Kč, která byla schválena radou i zastupitelstvem.

V následné diskusi vedoucí TJ Turnov Filip Stárek hovořil o potřebnosti podpory menších sportů a nutnosti společných kroků podnikatelů a zástupců města v tomto směru. Starosta pak informoval přítomné o záměrech města v oblasti rozvoje rekreačního sportu a volnočasových aktivit. Jakub Oma poukázal na problematiku volného pobíhání psů v určitých lokalitách a ohrožování trénujících sportovců. V diskusi došlo i na otázky týkající se výstavby nového hřiště na Daliměřicích a Filip Stárek požádal o pomoc s řešením této záležitosti. Na závěr byli všichni přítomní informováni o umístění turnovských orientačních běžců na závodech 10mile ve Švédsku, kterého se zúčastnili o víkendu 4. a 5. května 2013. Společné fotografování pak ukončilo celé setkání. Na fotografiích však chybí paní Jana Omová a pánové Petr Kazda a Tomáš Dlabaja, kteří se setkání nemohli zúčastnit z pracovních či studijních důvodů.

ocenění medailistů 2013ocenění medailistů 2013

ocenění medailistů 2013ocenění medailistů 2013

ocenění medailistů 2013ocenění medailistů 2013

Foto: R. Drašnar

Vytvořeno 9.5.2013 9:52:43 | přečteno 1080x | Bc. Radek Drašnar
load