Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tomáš Dlabaja je mistr světa

Tomáš Dlabaja, Jan Šedivý a Jan Procházka, autor: Michal Voráček

Turnovský orientační běžec Tomáš Dlabaja se stal o víkendu ve švýcarském Lausanne mistrem světa ve štafetách. S reprezentačními kolegy Janem Šedivým a Janem Procházkou přepsali historické tabulky a ve vyrovnaném závodě si doběhli pro tituly mistrů světa. Reportáž z letošního MS v OB bude k vidění na ČT4 ve středu od 15:50 hod.

Tomáš Dlabaja štafetu rozbíhal a z 35 reprezentačních štafet doběhl s minimálním odstupem čtvrtý. Druhý úsek běžel Jan Šedivý, který se v průběhu závodu propracoval na první místo, na kterém předával i Janu Procházkovi. Jan Procházka absolvoval celý závod ve skupince s nakonec druhými Nory a třetími Švédy. Nejen výsledek, ale i aktivní přístup v průběhu závodů jsou nejlepší vizitkou našich tří závodníků.

Mistrovství světa v orientačním běhu se běhá od roku 1966, ale nikdy se nepodařilo získat zlatou medaili ze štafetového závodu a tento výsledek je určitě jeden z největších v celých dějinách našich orientačních sportů vůbec.

Tomáš Dlabaja přepsal klubovou historii již v minulém roce a hned několikrát. Pro OOB TJ Turnov vybojoval vůbec první individuální zlaté medaile z domácích šampionátů, byl u  1. místa na MČR klubů a nominoval se i na MS, kde se mu však nedařilo. Tento výsledek ční daleko nad ostatními, které se v 30 leté historii oddílu podařilo turnovským závodníkům vybojovat. S mistrem světa se budete moci osobně setkat na orientačních závodech, které pořádá turnovský oddíl 25. ‑ 26. srpna na Malé Skále.

Tomášovi i oběma Janům patří velký dík a uznání za tento úžasný výsledek.

Jindřich Kořínek, předseda OOB TJ Turnov

www.woc2012.ch

www.tur.cz

Mistrovství světa v orientačním běhu 2012

Tomáš Dlabaja, Jan Šedivý a Jan Procházka, autor: Michal Voráček

Tomáš Dlabaja, Jan Šedivý a Jan Procházka

 
Mistrovství světa v orientačním běhu 2012 , autor: Michal Voráček

Mistrovství světa v orientačním běhu 2012

 
Mistrovství světa v orientačním běhu 2012 , autor: Michal Voráček

Mistrovství světa v orientačním běhu 2012

 
Tomáš Dlabaja, autor: Michal Voráček

Tomáš Dlabaja

 
 
Vytvořeno 24.7.2012 9:46:56 | přečteno 1643x | Kateřina Doubravová
load