Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Odznak všestrannosti olympijských vítězů poprvé v Turnově

odznak všestrannosti olympijských vítězů

V letošním roce se turnovské základní školy poprvé zapojí do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Jeho autory jsou a celorepublikově jej zaštiťují známí sportovci Robert Změlík a Roman Šebrle.

Okresní kolo této akce, která si klade za cíl povzbudit žáky škol k zapojení do pohybových aktivit, se uskuteční na Městském stadionu Ludvíka Daňka ve dnech 9. a 10. května 2013. Půjde o speciální desetiboj, soutěž všestrannosti (více na http://www.ovov.cz/), s účastí jednotlivců a deseti až dvanácti 8 členných družstev z turnovských základních škol a 2 družstev základní školy z polského Jawora. Celkově se zúčastní sportovních disciplín téměř 200 sportujících. Po oba dva dny začíná sportovní program od 9:00 hodin a pro diváky je vstup bezplatný.

V pátek 10. května 2013 bude celá akce zakončena autogramiádou ve 13:00 hodin a sportovní exhibicí šesticí sportovních osobností ve třech disciplínách – hodu medicinbalem, trojskoku a běhu na 60 m ve 13:30 hodin. Účast potvrdili:

  • Gabriela Soukalová, vítězka tří závodů SP v řadě, medailistka letošního MS v biatlonu
  • Adam Sebastian Helcelet, Adam Sebastian Helcelet, nejlepší současný český desetibojař, pátý na halovém MS 2012
  • Zuzana Kocumová, olympionička z Nagana, vítězka JMS ’99, nyní náměstkyně hejtmana Libereckého kraje
  • Roman Koudelka, držitel loňského 10. místa SP ve skocích na lyžích
  • Michaela Omová, vítězka Euromeetingu 2012 v orientačním běhu
  • Lukáš Portyk, historicky nejlepší český junior na JMS v severské kombinaci

Ve14:00 hodin dojde k vyhlášení vítězů okresního kola a udělování získaných odznaků všestrannosti. Nejlepší družstva a jednotlivci obdrží také vstupenky do VIP zóny na letošní ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, který se uskuteční v úterý 28. května.

Celá akce je organizátory ze Střediska volného času dětí a mládeže Turnov – Žluté ponorky pořádána pro větší motivaci žáků základních škol ke sportování a také proto, aby se děti mohly setkat s úspěšnými sportovci a reprezentanty. Nad okresním kolem Odznaku všestrannosti olympijských vítězů převzal záštitu starosta města Tomáš Hocke.

Na exhibici je zvána široká veřejnost - viz ikona souboruplakát.

Vytvořeno 29.4.2013 12:04:12 | přečteno 967x | Bc. Radek Drašnar