Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na start závodů se postavilo 1600 závodníků

orientační běh

Oddíl orientačního běhu TJ Turnov hostil dvojzávod Českého poháru v orientačním běhu.


Největší závody ve své historii úspěšně uspořádal oddíl orientačního běhu TJ Turnov, který po dlouhých 14 letech organizoval veliký celostátní závod. Dvojzávodu Českého poháru se o uplynulém víkendu v lesích u Rokyté účastnilo přes 1600 běžců. Řadu přihlášených závodníků odradilo počasí. Běželo se v rozlehlém lese na okraji bývalého vojenského prostoru v Ralsku mezi Rokytou a bývalým Jablonečkem.

V sobotu se za deštivého počasí běžel velmi náročný závod na klasické trati. Závodníky čekaly hluboké rokle a bukové svahy, ale i rovinatější rychlé pasáže lesa. V hvězdami nabité elitní kategorii mužů zvítězil největší favorit této disciplíny Jan Šedivý z oddílu SK Praga Praha, který na patnáctikilometrovou kopcovitou mužskou trať potřeboval necelých 98 minut. V dámské elitě si pro vítězství doběhla pardubická závodnice Martina Zvěřinová.

Nedělní dopoledne u Rokyté patřilo závodu na krátké trati. Počasí se umoudřilo a na závodníky čekala rovinatější rychlejší část lesa a kontroly ukryté v jámách a prohlubních. V mužích si pro vítězství opět doběhl největší favorit, kterým na krátkou trať byl Vojtěch Král z oddílu SK Severka Šumperk. V ženské kategorii vyhrála další z početné skupiny elitních pardubických závodnic Iveta Duchová.

O cenné umístění a body do dlouhodobých soutěží se bojovalo i v nejvyšších kategoriích žáků, dorostu, juniorů i veteránů nad 75 let.

Vyjma vytrvalého deště, který připravil velmi kluzké a obtížné podmínky v sobotním dlouhém závodě, proběhly celé závody ve velmi příjemné atmosféře a věříme, že závodníci odjížděli z Rokyté spokojeni. Jak dodává i předseda organizačního výboru Daniel Wolf, velký dík si zaslouží všichni ochotní turnovští pořadatelé, kterých bylo od pátku více než 80, i partneři závodu, bez kterých by se závod takového formátu nikdy nemohl uskutečnit. Závěrečného ceremoniálu a předávání cen nejlepším se zúčastnil i starosta města Turnova Tomáš Hocke.


Vytvořeno 20.5.2014 8:24:31 | přečteno 563x | Bc. Radek Drašnar