Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na mistrovství republiky v Táboře padaly v podání atletů AC SYNER Turnov rekordy i limity

Turnovská atletika se může pochlubit ziskem 11 cenných kovů. O víkendu probíhalo na stadionu v Táborě mistrovství republiky dorostu a juniorstva. Turnovští nadějní atleti se blýskli skvělými výkony, za které brali medaile.

Turnovská atletika se může pochlubit ziskem 11 cenných kovů.

O víkendu probíhalo na stadionu v Táborě mistrovství republiky dorostu a juniorstva. Turnovští nadějní atleti se blýskli skvělými výkony, za které brali medaile, radovat se pak mohli z nominace na mistrovství světa a z nového českého rekordu.

Výpravu pro mistrvoství světa juniorů v Kanadě rozšířil Lukáš Haloun. Na stodesítce překážek splnil limit časem 14,05 na setinu, navíc mu pomohl takřka ideální vítr o síle 1.9 m/s. Smolařem byl naopak v tomto ohledu Michal Brož, jenž doběhl třetí v čase 14,09 s za vícebojařem Adamem Sebastianem Helceletem, jehož čas činil 14,07 s. Turnovští závodníci obsadili v této disciplíně tedy kompletně stupně vítězů.

Tři zlaté medaile si z Tábora odvezl Jaromír Mazgal, ve vrhu koulí poslal své náčiní do vzdálenosti 19,49 m, v hodu oštěpem 58,32 m a o národní rekord se dorostenecký diskař postaral, když přehodil o 66 cm 60metrovou hranici a tím také o 17 cm necelý rok staré maximum. 

Jan Tomeš vybojoval třetí místo na 800 m juniorů a bronzovou medaili získal také Vojtěch Říha ve vrhu koulí juniorů. Bronz putoval ještě k Adamovi Sebastianovi Helceletovi ve skoku vysokém za rovné dva metry.

Turnovští závodníci získali medaile i ve štafetách, nejprve v sobotu na krátké štafetě 4 x 100 m zabodovali Michal Brož, Pavel Nykl, Lukáš Haloun a Adam Sebastián Helcelet, když doběhli na druhém místě v čase 42,54 s a stejné kvarteto pak v neděli zvítězilo ve dlouhé štafetě na 4 x 400 m.

Vytvořeno 30.6.2010 | přečteno 999x | Richard Mochal
load