Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova

Turnovským orientačním běžcům se dařilo!, autor: T. Vlčková

Turnovští orientační běžci zazářili! Z mistrovství České republiky ve sprintu a sprintových štafetách, které se konalo 6. září ve východních Čechách, si přivezli dvě medaile a řadu cenných umístění v elitní desítce svých kategorií.

V dopoledním sprintu, který se odehrál v orientačně náročném centru Hradce Králové, si pro bronzovou medaili v kategorii mladších dorostenců doběhl Štěpán Waldhauser!

Hájek, Waldhauser, Pekařová, Martanová

Odpolední závod sprintových štafet potom kladl na závodníky nároky především z hlediska atletické připravenosti. S technicky jednoduššími tratěmi v okrajové části Pardubic se nejlépe popasoval dorostenecký tým z Turnova ve složení Elin Martanová, Štěpán Waldhauser, Kryštof Hájek a Jana Pekařová, dokázal porazit všech 48 startujících štafet a získat pro turnovský orientační běh vůbec první titul mistrů republiky ve sprintových štafetách! 

Start štafet

O světlé budoucnosti turnovského orientačního běhu ostatně svědčí i hojná účast na oddílových trénincích, které probíhají každý čtvrtek, a kde se aktuálně z celkového počtu kolem 80 sportovců schází pravidelně kolem 60 dětí, žáků a dorostenců. K trénování i závodění se lze přidat kdykoliv, stačí si na www.tur.cz najít, kde bude příští trénink a ve čtvrtek dorazit.

http://tur.cz/

http://lpu.cz/mcr20/

Výsledky turnovských závodníků (Top 10):

Sprint:

D16: 5. Lea Martanová

D18: 9. Elin Martanová

D20: 8. Rozárka Vejražková

H16: 3. Štěpán Waldhauser

Foto: 1 x LPU a 2 x TUR Tereza Vlčková

Vytvořeno 10.9.2020 21:28:51 | přečteno 661x | zdenka.strauchova
load