Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jabloneček po 70 letech opět ožije

Orientační běh, autor: Oddíl orientačního běhu

V zaniklé obci Jabloneček (Ralsko) pořadatelé z Turnova uspořádají v sobotu 16. a v neděli 17. dubna 2016 víkendový dvojzávod - Pohár Jablonečku.

V sobotu je na programu oblastní žebřížek, na který je přihlášeno přes 750 závodníků. Připraveny jsou tratě i pro příchozí veřejnost, tak neváhejte spojit návštěvu tohoto jinak zapomenutého místa, se sportovním dobrodružstvím. Start závodu je v 10:30.

V neděli se na stejném místě, ale v jiném závodním prostoru, uskuteční 2. závod Českého poháru štafet s účastí více než 220 tříčlenných štafet. Start prvních úseků je v 11:00, avšak k charakteru závodu nejsou k dispozici tratě pro neregistrované závodníky / veřejnost.

Centrum závodů: GPS 50.6096,14.8879, https://mapy.cz/s/zWuK

Příjezd je možný pouze přes obec Mukařov (Borovice).

Odkaz na web stránku: http://cps2016.tur.cz

Něco málo z historie

Jablonec / Gablonz, dnes Jabloneček je zaniklá obec v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Ralsko. Dnes místo duchů ukryté v údolí Mukařovského potoka uprostřed lesů, na české poměry daleko od civilizace, byla dříve jedna z největších obcí v okolí. Jablonec měl v roce 1921 sečtených 105 domů a 432 obyvatel – z tohoto počtu bylo 25 Čechů, 406 Němců a jeden obyvatel byl jiné, nezjišťované národnosti. V místě byla česká i německá škola, kostel, farní úřad i četnická stanice. I díky všudy přítomným pozůstatkům bývalých obydlí, ovocným stromům v místních lesích a dalším indiciím, které nám připomínají časy dávno minulé, má toto místo nezaměnitelný genius loci.

Na závody vás zvou Daniel Wolf - ředitel závodů a Jindřich Kořínek - předseda oddílu

Orientační běh
Vytvořeno 13.4.2016 14:29:35 | přečteno 423x | anna.supikova
load