Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ZŠ Skálova uspořádala masopustní průvod

skolni masopust 022

V polovině února, těsně před začátkem postní doby trvající do Velikonoc, si připomněli tradice masopustu s maskami, typickými pochoutkami a nezbytným veselím, žáci ze ZŠ Skálova, konkrétně z 1. – 4. třídy z budovy v Alešově ulici. Se svými učitelkami a vychovatelkami zorganizovali masopustní průvod mezi nejbližšími mateřskými školami. 

Akci předcházel téměř měsíc příprav zahrnující promýšlení podoby masek, shánění vhodného oblečení, sestavení hudebního programu a jeho nácvik se všemi třídami a další organizační záležitosti. Všichni byli v této fázi aktivní, protože vidina veselého dne bez výuky byla náležitou motivací.

V úterý 12. února se masopustní průvod vydal nejprve k MŠ v Alešově ulici, pak zamířil před MŠ v ulici Kosmonautů, odtud pokračoval k MŠ v Bezručově ulici a svoje putování zakončil u Waldorfské MŠ v Hruborohozecké ulici. U každé školky předvedly děti spolu s učitelkami tři písně s tanečky, které potěšily malé kamarády za okny a při nichž se v mrazivém počasí všichni zahřáli a pobavili. Program doprovodilo také pojídání výborných domácích pochoutek – koblih, buchet, koláčků, božích milostí, rohlíčků.

Den se velmi vydařil. To díky všem aktérům, ale také rodičům a jejich pomoci. Masopustní průvod ve všech vyvolal krásný pocit sounáležitosti a společné radosti.

Mgr. Jitka Mastníková, Mgr, Marta Doubravová, ZŠ Skálova Turnov

masopust

Vytvořeno 15.2.2013 12:35:01 | přečteno 1010x | Bc. Radek Drašnar