Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ZŠ 28. října byla úspěšná v Polsku

IMG 8217

Už 6 let zve turnovskou ZŠ 28. října partnerská 5. szkola podstawowa v Jaworu na Festival tvořivosti. Ten letošní se konal v pátek 26. dubna 2013.

Na tomto festivalu probíhají souběžně tři kategorie – literární, hudební a výtvarná.

V literární kategorii se žáci snaží popsat odkaz Janusze Korczaka, který odmítl opustit své žáky a hrdinně zahynul společně s polskými dětmi z varšavského ghetta. Nyní je v Polsku asi 15 škol s jeho jménem a pro tyto školy je festival určen. Vzhledem k předepsanému polskému textu v této kategorii soutěžit nemůžeme.

V hudební kategorii soutěží žáci ve zpěvu písní, pouze však s anglickým nebo německým textem. Tuto kategorii se pokusíme obsadit příští rok.

Třetí kategorie – výtvarná - je ale naše pýcha. Z šesti konaných ročníků jsme ji pětkrát vyhráli a získali velmi hodnotné ceny, které věnuje město Jawor. I tentokrát jsme uspěli a získali dokonce všechny hlavní ceny. První místo obsadila Tereza Duchoňová z 6.B, druhé místo Pavlína Salabová z 6.C a třetí místo Bára Jírová z 5.B, která už má z dané soutěže 4 diplomy. Prostě je nejúspěšnějším účastníkem. Za to patří dík i našim učitelům výtvarné výchovy, především Kateřině Málkové.

  A tak jsme si v pátek 26. dubna 2013 opět užili skvělé atmosféry v polském Jaworu. V tamější škole i v krásném městském divadle, kde jsme byli pohoštěni a přivítáni jako nejvzácnější návštěva. Plni dojmů jsme se pak vrátili do Turnova. Příští rok se zúčastníme určitě znova. A nemusíme ani vyhrát.

Mgr. Jaromír Frič, ředitel školy

IMG 8150  IMG 8225

Vytvořeno 29.4.2013 16:05:12 | přečteno 1167x | Bc. Radek Drašnar