Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zima na dívčí škole

lyzovani ZS Skalova1

Žáci ZŠ Skálova si sněhu užili. Několikrát jsme se dostali s třídami na kluziště u nádraží, byli jsme ve Struhách dvakrát lyžovat (a to i s nejmenšími žáčky), naše sedmičky vyrazily na lyžařské výcviky, osmičky jely v pátek také uzavřít lyžařskou sezónu do Příchovic.

Venku už nás počasí láká na procházky a na zahradnické práce, na lukách kvetou sněženky a bledule. A my můžeme na zimní radovánky vzpomínat nebo třeba ještě vyrazit na hory, kde je sněhu dost.

I naši žáci si sněhu užili. Několikrát jsme se dostali s třídami na kluziště u nádraží, byli jsme ve Struhách dvakrát lyžovat (a to i s nejmenšími žáčky), naše sedmičky vyrazily na lyžařské výcviky, osmičky jely uzavřít lyžařskou sezónu do Příchovic. Sněhu bylo vždycky dost, i počasí nám přálo, a tak se děti zdokonalily nejen na bruslích, ale i na lyžích a snowboardech.

Třešničkou na dortu pak byl ještě projekt s polským Jaworem, kdy přes 60 dětí z 6.B a polské 5. szkoly podstawowej strávilo první březnový týden v Pasekách nad Jizerou. Byl to týden slunečných dní, kdy jsme učili lyžovat nejen děti, ale i polské paní učitelky. Nutno říct, že česká škola lyžování je k nezaplacení (už od školky děti stojí na lyžích a prknech, nejen v lyžařských školách, ale i s rodiči, mají obecně dobré lyžařské návyky,…).

Polské děti jsou na horách zcela výjimečně, z 30 jich bylo poprvé v životě na lyžích 24, půjčovali jsme jim téměř veškerou výzbroj !! Nesmírně si tedy vážili, že mohou být na sněhu celý týden, budou na něj vzpomínat celý život. A už chystají podobný projekt  z polské strany, takže se asi potkáme i příští zimu. Doufejme, že nám vše opět vyjde a děti si za rok zase užijí!

Jaromír Frič, ředitel školy

lyzovani ZS skalova2, obrázek se otevře v novém okně lyzovani ZS Skalova1, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 22.3.2012 | přečteno 1366x | Richard Mochal
load