Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zateplení objektu MŠ Turnov, J. Palacha čp. 1931

Projekt "Realizace úspor energie v objektu MŠ Turnov, J. Palacha čp. 1931" byl předmětem druhé žádosti Města Turnova do Operačního programu životní prostředí. Dotace byla přiznána v loňském roce, následovalo výběrové řízení, z kterého vzešla jako vítězná firma Helios Bau, spol. s r.o. Stavební práce probíhaly od března tohoto roku. Zakončení stavby a předání staveniště proběhlo 30.9.2011, přesně podle dohodnutého harmonogramu prací.

Projekt "Realizace úspor energie v objektu MŠ Turnov, J. Palacha čp. 1931" byl předmětem druhé žádosti Města Turnova do Operačního programu životní prostředí. Dotace byla přiznána v loňském roce, následovalo výběrové řízení, z kterého vzešla jako vítězná firma Helios Bau, spol. s r.o. Stavební práce probíhaly  od března tohoto roku. Zakončení stavby a předání staveniště proběhlo 30.9.2011, přesně podle dohodnutého harmonogramu prací.   

Projekt s názvem „Realizace úspor energie v objektu MŠ Turnov, J.Palacha čp.1931“ byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu životní prostředí částkou 3.223.802 Kč. Celkové náklady na stavbu, přípravné práce a publicitu jsou 10.109.901 mil. Kč. Město tedy celkově zaplatí 6.866.098 Kč.
Nutno podotknout, že z částky převyšující 10 mil. Kč byly vynaloženy nad rámec projektu a tedy i dotace) 3 mil. Kč. Na opravy rozvodů elektroinstalace, vody, topení, vzduchotechniky a podlahovin.

Dispozičně zůstal objekt škol zachován. Nevyhovující technický stav neumožňoval optimální hospodaření s tepelnou energií. Předmětem prací bylo celkové zateplení budovy, tedy střechy i obvodových zdí, došlo ke kompletní výměně oken.

Slavnostní otevření MŠ J. Palacha se uskutečnilo v úterý 11.10.2011.

Mgr. Martin Féna, odbor rozvoje města

Vytvořeno 13.10.2011 | přečteno 906x | Richard Mochal
load