Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zápisy prvňáčků mají své výsledky

zahájení školního roku, autor: R. Drašnar

V termínu do 15. února 2014 se v turnovských i okolních základních školách uskutečnily zápisy dětí do prvních tříd.

Výsledky hovoří o tom, že díky zápisu 235 dětí bude ve školním roce 2014/2015 v Turnově otevřeno celkem devět prvních tříd. „Je předpoklad, že 34 dětem bude školní docházka odložena. Rozhodnuto o tom bude v květnu,“ informovala pracovnice odboru školství, kultury a sportu turnovské radnice Renata Brychová. Do prvních tříd by tedy mělo od září nastoupit 201 žáků. „Nemusí se ale jednat o konečné číslo, to mohou ovlivnit ještě případné migrace rodin,“ doplnila Brychová.

Do čtrnácti základních škol v okolí Turnova se k zápisu dostavilo 172 dětí, patnáct z nich zřejmě bude mít odklad. Školy by tedy mohly mít celkem 157 prvňáčků.

Vytvořeno 19.2.2014 9:26:31 | přečteno 726x | Bc. Radek Drašnar