Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Základní škola Žižkova informuje o úspěchu své žákyně

Eliška Martínková - ZŠ Žižkova

V republikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů reprezentovala svoji školu Eliška Martínková. O jejím sportovním úspěchu informuje sama základní škola Žižkova.

Ve dnech 6. a 7. září 2013 proběhlo na Pražském Strahově republikové finále odznaku všestrannosti pod patronací Roberta Změlíka a Romana Šebrleho.  Finále se zúčastnilo přes 600 soutěžících dětí, 190 učitelů, 80 vojáků v roli rozhodčích a přibližně 80 policistů jako vedoucích družstev. Důležitá byla i role 60ti olympioniků, kteří se stali na dva dny patrony družstev,  doprovázeli děti na jednotlivé disciplíny, povzbuzovali je a drželi palce, stejně jako jejich učitelé.

Počasí vyšlo přímo báječně, a proto se není co divit, že ve všech disciplínách desetiboje padaly osobní rekordy. To se povedlo i  naší Elišce Martínkové ze 6.B., která reprezentovala naši školu, a společně s žáky dívčí a chlapecké školy, i město Turnov. Ve své kategorii (ročník 2002) obsadila nádherné 10. místo a v pěti disciplínách si vytvořila osobní rekordy.

Průběžné výsledky jednotlivých disciplín jsme mohli po celou dobu sledovat na čtyřech velkých obrazovkách i on-line na internetu. Pořadí se stále měnilo a bylo těžké odhadnout, kdo bude vítěz. Po celé dva dny byl pro děti připraven doplňkový program: zumba, vystoupení Tomáše Zedka, ukázky zásahů ozbrojených sil atd. Velkým zážitkem pro všechny byla i autogramiáda olympioniků a jejich závěrečné exhibiční vystoupení.

Myslím, že čtvrtý ročník republikového finále odznaku všestrannosti proběhl nad všechna naše očekávání. Velký dík patří nejen dětem, ale i organizátorům a především týmu OVOV, kteří tímto projektem děti povzbuzují k pohybové aktivitě a motivují ke stále lepším výkonům.

Mgr. Denisa Mertlíková

 Eliška Martínková - OVOVEliška Martínková - OVOV

Vytvořeno 16.9.2013 16:37:34 | přečteno 1549x | Bc. Radek Drašnar