Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Základní škola ve Skálově ulici láká děti

ZŠ Turnov, Skálova, autor: Kateřina Doubravová

Úbytku v počtu dětí z posledních let se rozhodli čelit na základní škole ve Skálově ulici. Lákat děti do svých tříd chtějí při dnech otevřených dveří.

Na prvním stupni se dveře školy otevřou široké veřejnosti ve středu 23. října, druhý stupeň uspořádá podobnou akci ve čtvrtek 7. listopadu. "Naším cílem je ukázat rodičům a dětem školu, jaká opravdu je. Připravili jsme pro ně bohatý program, který bude probíhat po celý den," vysvětlil ředitel školy Michal Loukota. Od půl deváté se mohou zájemci na prvním stupni účastnit na prvním stupni výtvarných dílen, navštívit hudební představení nebo  si vyzkoušet práci s interaktivní tabulí. Samozřejmostí budou prohlídky tříd a návštěvy vyučování. Odpolední program, který začne jednu hodinu po poledni, nabídne i návštěvu školní družiny. „Naše škola má budoucím žákům co nabídnout. Při moderní výuce se používají učebnice Fraus, učitelé i děti pracují s interaktivními tabulemi, máme rozšířenou výuku tělesné výchovy,“ konstatoval Loukota a informace doplnil o nabídku zájmových kroužků. „Hra na flétnu, pohybové hry,  angličtina – tp je jen několik příkladů,“ řekl ředitel školy. Škola organizuje i akce pro veřejnost. Nedávno například uspořádali orientační běh, kterého se zúčastnilo téměř 250 dětí z místních mateřských a základních škol. Žáci nechybí na vánočních trzích, obnovena je tradice masopustních průvodů.

(Zdroj: tisková zpráva ZŠ Skálova)

Vytvořeno 15.10.2013 21:16:56 | přečteno 811x | Bc. Radek Drašnar