Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Žáci ZŠ Žižkova plnili odznak všestrannosti

odznak všestrannosti olympijských vítězů

Již druhým rokem plní žáci základníškoly Žižkova odznak všestrannosti pod patronací olympijských vítězů Romana Šebrleho a Roberta Změlíka.

Hlavním cílem tohoto projektu je přilákat děti ke sportovním aktivitám, vytáhnout je od počítačů, zatočit s jejich leností a samozřejmě je motivovat k tomu, aby zlepšovaly svoji kondici a své zdraví. Pro děti, které již sportují, je odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) pomůckou pro rozvoj všestrannosti. V hodinách tělesné výchovy si žáci mohou své výkony zlepšovat. Za ně, na základě splnění výkonnostních kritérií v jednotlivých disciplínách, dostávají body a podle výše jejich zisku jsou potom odměněny některým z odznaků všestrannosti (bronzovým, stříbrným, zlatým nebo diamantovým). Každý kalendářní rok mohou děti získat všechny 4 odznaky. Ti nejlepší si zasoutěží i v okresním kole, krajském kole nebo na republikovém finále. Buď v rámci soutěže družstev, nebo jako jednotlivci.

V roce 2013 se to povedlo Elišce Martínkové ze 6.B, která díky své píli a houževnatosti vybojovala nejvzácnější diamantový odznak. Zlatého odznaku dosáhli: Michal Hanyk a Vojtěch Haken ze 6. A, Liliane Vrbatová ze 6. B, Barbora Bajerová a Nikola Nedvědová z 9. B. Stříbrný odznak získali Klára Košková a Veronika Květová ze 6. A, Valentyna Ivanytská, Barbora Jírová a Anna Vinšová ze 6. B a Miroslav Drahoňovský ze 7. B. Velká řada našich žáků získala odznak bronzový.

Pro všechny děti však projekt OVOV představuje motivaci ke stále lepším výkonům. Všem, kteří mají chuť na sobě pracovat, přejeme v novém roce 2014 spoustu sportovních úspěchů.

Učitelé tělesné výchovy ZŠ Žižkova

Vytvořeno 2.1.2014 13:15:35 | přečteno 1052x | Bc. Radek Drašnar