Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Žáci ZŠ Skálova se vzdělávají nad rámec povinností

ZŠ Skálova, autor: K. Doubravová

Žáci základní školy ze Skálovy ulice mají možnost nad rámec svých povinností rozvíjet svoje nadaní, zájem a dovednosti na kurzech a workshopech nabízených Vzdělávacím centrem Turnov.


I v letošním školním roce byly žákům školy nabídnuty poutavé obory, ve kterých si prohloubili svoje znalosti k problematice, která je zajímá. „Myslím si, že nabídka programů byla bohatá,“ říká výchovná poradkyně školy Jarmila Dvořáková a dodává, že žáci si mohli vybrat jak technické, tak přírodovědné či humanitní obory. Absolventka workshopu Tvůrčí psaní Linda Boleslavová přivítala nabídku účasti s radostí a ocenila získání další motivace pro svoji tvůrčí činnost: „Workshopy nebyly o biflování, ale vše probíhalo prakticky – psali jsme vlastní texty, učili se, jak mluvit před ostatními. Do dalšího života zkušenosti získané od lektorky určitě využiji.“ Žákům 8. a 9. třídy byl také Vzdělávacím centrem Turnov nabídnut Automotive workshop, kterého se účastnilo celkem zájemců.  Seznamovali se s celým procesem výroby aut, od prvotního nákresu po logistiku. Součástí byly i exkurze do různých částí výrobních závodů. Poslední setkání se uskutečnilo na konci května. „Škola se neustále snaží žáky podporovat v jejich zájmech a vyhledávat pro ně kurzy a workshopy, které odpovídají jejich konkrétnímu zaměření,“ uvedl ředitel školy Michal Loukota.


Vytvořeno 16.6.2014 9:36:29 | přečteno 444x | Bc. Radek Drašnar