Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Žáci ze Žižkovky byli v Anglii

žáci v Anglii, autor: ZŠ Žižkova Turnov

Osmadvacet žáků ze 7. - 9. tříd základní školy Žižkova se vypravilo spolu se dvěma pedagogy do daleké Anglie.

Skupinu žáků za základní školy Žižkova Turnov doplnilo dvacet studentů jilemnického gymnázia s jejich učitelkou. "Skoro dvacetihodinová cesta autobusem byla únavná. Odměnou nám byl přejezd trajektem z Francie do anglického Doveru. Z paluby nového trajektu "Spirit of France" jsme za svítání vyhlíželi křídové útesy, které se nám brzy ukázaly v celé své kráse. Za 3 dny v Londýně a jeden den v Oxfordu jsme viděli nespočet památek, muzeí, parků a paláců. V Oxfordu jsme navštívili známou univerzitu a prošli si místa, kde se natáčel Harry Potter. Překvapilo nás, že starobylá jídelna, ve které se točil film, denně slouží studentům univerzity. V Londýně jsme se projeli nadzemní dráhou mezi mrakodrapy, lodí po řece Temži, metrem, které je jedním z nejstarších na světě, a samozřejmě londýnským okem, ze kterého jsme měli ten nejkrásnější výhled do okolí. Naše mladá a sympatická průvodkyně Monika nám prostě chtěla ukázat všechno. Byli jsme ubytováni v rodinách nedaleko centra. Setkání s anglickými rodinami a anglickým jazykem bylo pro nás asi největším zážitkem. Najednou jsme museli se sami nějak domluvit a postarat se o sebe. Ale protože Angličané jsou, jak známo, milí, srdeční, vstřícní a zvykli na cizince, nebyl to pro většinu z nás velký problém. Někteří byli za svou dobrou angličtinu dokonce pochváleni. Motivaci pro další studium jazyků máme velikou. Nemůžeme se nezmínit o počasí. To naše nebylo ani aprílové, ani typicky anglické. Celých pět dnů bylo jasno a slunečno. Co říci na závěr? Snad jen bye, bye England. See you soon!" popsala učitelka Eva Falkenbergová.


Vytvořeno 14.5.2014 9:24:50 | přečteno 618x | Bc. Radek Drašnar