Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Žáci ze základních škol sportovali s Adamem

Atletický trojboj s Adamem, autor: ilustrační foto

Pod osobní patronací českého reprezentanta v desetiboji Adama Sebastiána Helceleta, odchovance turnovské atletiky, se na stadionu Ludvíka Daňka uskutečnilo ve čtvrtek 19. června 2014 finále 9. ročníku Atletického trojboje všestrannosti s Adamem.


Atletický trojboj je určený pro žáky 1. – 5. tříd základních škol Libereckého kraje. „Cílem této soutěže je přitáhnout děti ke sportu, aby se perspektivně stal součástí jejich života. Proto je soutěž dlouhodobá a mohou se jí zúčastnit celé třídní kolektivy,“ vysvětlil předseda sportovní komise Libereckého kraje Vladimír Boháč s tím, že kvalifikováno bylo 96 tříd a 1688 malých atletů. Krajského finále nejlepších jednotlivců, kteří postoupili z okrskových a okresních kol, se zúčastnilo 160 dětí z 50 základních škol z celého kraje. Vítězům skoku do dálky, běhu na 50 metrů a hodu míčkem předávali ceny spolu s atletickým desetibojařem také hejtman Martin Půta, Vladimír Boháč, starosta Turnova Tomáš Hocke a starosta Hodkovic nad Mohelkou Antonín Samek. Zahájení byli přítomni náměstkyně hejtmana Hana Maierová a krajský zastupitel Otakar Špetlík. Téměř všichni přítomní závodníci si odnesli fotografii Sebastiána Helceleta s jeho podpisem. Pořadateli 9. ročníku byly Krajská organizace ČUS Libereckého kraje ve spolupráci s okresními organizacemi ČUS, AŠSK ČR, SVČDM Žlutá ponorka Turnov za významné finanční podpory Libereckého kraje.

Vítězné základní školy:

1. třídy: ZŠ a MŠ Benešov u Semil

2. třídy: ZŠ a MŠ Desná, třída 2. A

3. třídy: ZŠ Příšovice

4. třídy: ZŠ a MŠ Benešov u Semil

5. třídy: ZŠ Turnov, Skálova, třída 5. A

Z jednotlivých ročníků zvítězili:

  1. třídy: Klaudie Klierová (Jilemnice, Komenského) a Tomáš Valenta (Košťálov)

  2. třídy: Julie Vaňková (Jilemnice, Komenského) a Petr Soukup (Lomnice nad Popelkou)

  3. třídy: Kateřina Richterová (Hodkovice nad Mohelkou) a Michal Tima (Cvikov)

  4. třídy: Lucie Paulusová (Jilemnice, Komenského) a Vladimír Reichl (Benešov u Semil)

  5. třídy: Františka Rappová (Jablonec nad Nisou, Liberecká) a Ondřej Medek (Turnov, Skálova)

(Zdroj: TZ KÚLK)


Vytvořeno 24.6.2014 8:43:16 | přečteno 808x | Bc. Radek Drašnar