Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Žáci základních škol putovali po památkách

putování, autor: Preislerová K.

Na úterý 16. září 2014 připravil odbor školství, kultury a sportu bohatý program zaměřený na prezentaci památek.

Počasí, jako každý rok, přálo na sto procent. Ve slunečném dni děti vzaly batůžky a vyrazily vstříc dobrodružství za putováním. První zastávkou byla turnovská synagoga, kde se děti dozvěděly o její historii i o židovství. Druhou zastávkou byl kostel sv. Mikuláše. Zde děti vyslechly zajímavosti od průvodkyně paní Elišky Gruberové, ředitelky příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch. Poté se přesunuly do Rývových sadů, kde na ně čekal pan Straka, aby jim předvedl práci s dravými ptáky. Byl to opravdu neskutečný zážitek, když sokol létal dětem nad hlavou. Poslední cíl cesty byl pro žáky připraven na Dlaskově statku, kde se jednotlivé skupiny sešly. „Na každém stanovišti děti vyplnily kvíz s otázkami o památkách. Na Dlaskově statku jsme pak vše s kolegyní vyhodnotily“ sdělila Renata Brychová z odboru školství, kultury a sportu. A jak se jednotlivé skupiny umístily? První místo patřilo Základní škole Skálova, druhé místo Základní škole Žižkova a na třetím místě se umístila Základní škola Mašov. Výhercům byly předány hodnotné ceny, například knihy, hrnek, fixy, pastelky i sladkosti. Putovní den byl zakončen drobným občerstvením. "Myslím, že počasí se vydařilo a děti si den užily.“ doplnila Renata Brychová.

Vytvořeno 18.9.2014 12:24:42 | přečteno 566x | Ing. Klára Preislerová