Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Žáci si vyzkoušeli drátkování

dratena kraslice

Žáci ZŠ Žižkova měli příležitost vyzkoušet si drátkování velikonočních vajíček v Muzeu Českého ráje v Turnově.

Turnovské muzeum vdechuje život tradicím, na které se tak trochu zapomíná... A daří se jim to náramně. Vědí dnešní děti, kdo to byli dráteníci a co dělali? Na okamžik se jimi mohly stát. Ne že by spravovaly, zpevňovaly hrnce, ale tentokrát zdobily vejce. "Dělání" to není věru lehké, a tak místo vejdunků nám sloužila dřevěná napodobenina vajíčka a notný kus tvarného drátku. Drátkování bylo opravdu nelehké, některá vajíčka byla řádně zašmodrchaná... Někomu se dařilo lépe a mohl by být alespoň učedníkem drátenického řemesla. Inu, měli jsme opravdu šikovné předky, všechna čest.

Děkujeme turnovskému muzeu za krásné velikonoční dílničky, kterých jsme se mohli zúčastnit.Velice si vážíme naší spolupráce a těšíme se na další.

Učitelé a žáci ZŠ Žižkova

dratovani ZS Zizkova

Vytvořeno 10.4.2013 11:49:17 | přečteno 978x | Bc. Radek Drašnar