Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Waldorfská školka působí v náhradních prostorách

hotelovka 002

Z Hruborohozecké ulice se Waldorfská mateřská škola přemístila do náhradních prostor. Na jeden školní rok se jí stala azylem budova hotelové školy ve Zborovské ulici.

Provoz v nevyhovujícím objektu v Daliměřicích byl ukončen na konci června a potom nastalo stěhování na druhý konec města. Před tím však musely být v bývalých horních kasárnách provedeny úpravy za 110 tisíc korun. „Šlo především o zvýšení podlahy na sociálních zařízeních, zabezpečení schodiště a další nezbytnosti, bez nichž by nebylo možné provoz spustit,“ informoval vedoucí odboru školství, kultury a sportu turnovské radnice René Brož. Prázdninové úsilí všech zaměstnankyň školky přineslo příjemné a hezké prostředí , byť v provizorních podmínkách. „Domnívám se, že se nám podařilo to tady útulně zabydlet,“ pochvaluje si ředitelka mateřské školy Hana Lamačová a ukazuje, co všechno mají děti k dispozici: „Máme tady šatnu, sice jen se skromným vybavením, dvě poměrně velké třídy a společnou ložnici. Tam se nám ale lehátka pro všechny děti nevešla.“ Svoji kancelář má paní ředitelka i učitelky a zázemí našly i ostatní pracovnice. Školka je přístupná samostatným vchodem ze Žižkovy ulice a nachází se ve druhém poschodí. Obědy odebírají ze školní kuchyně v přízemí budovy.  Do zcela nového objektu na původní místo ve městě by se děti i zaměstnanci měli vrátit 1. září příštího roku. Školku postaví liberecká společnost Brex za téměř 21 miliónů korun.

WMŠ v hotelové škole

hotelovka 002

hotelovka 002

 
IMG 2863

IMG 2863

 
IMG 2865

IMG 2865

 
IMG 2868

IMG 2868

 
IMG 2871

IMG 2871

 
IMG 2873

IMG 2873

 
 
Vytvořeno 6.9.2013 13:35:19 | přečteno 1238x | Bc. Radek Drašnar