Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Waldorfská MŠ Turnov získala status fakultní školy

Udělení statusu fakultní školy, autor: Z. Štrauchová

Tento týden dorazil do Waldorfské mateřské školy v Turnově děkan FP TU v Liberci, aby udělil škole status fakultní školy.

Osvědčení umožňuje studentkám Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické fakulty TU v Liberci vykonávat v turnovské mateřské škole své praxe a prohlubovat si své znalosti o tomto typu výchovně vzdělávacího programu. 

„Spolupráce se začala formovat zhruba před třemi roky, kdy k nám začaly jezdit studentky na jednodenní návštěvy. Postupem času se naše vzájemné vazby prohloubily a nyní zde máme děvčata na různé druhy praxí včetně souvislé, která trvá čtyři týdny,“ popsala Hana Lamačová, ředitelka WMŠ Turnov.

Jak pokračovala, do mateřské školy během školního roku zavítá 40 – 50 studentek. „Pro zájemkyně děláme i speciální semináře. Mezi tématy byly například slavnosti ve waldorfské mateřské škole nebo specifika výtvarných činností a spolupráce s rodiči,“ jmenovala Hana Lamačová.

Jelikož jde o spolupráci vzájemnou, fakulta na oplátku pořádá odborné semináře pro pedagogický personál mateřských škol.

Praxi studentek si ředitelka turnovské mateřské školy velice chválí. „Neznamená to práci a starost navíc, studentky jsou šikovné, jsou oporou v hodinách a jejich činnost přínosná,“ uzavřela  Lamačová.  

Udělení statusu fakultní školy

„Jako děkan řeším spoustu věcí a ne všechny jsou příjemné. Velice rád slyším slova paní ředitelky a opravdu si naší spolupráce vážím,“ sdělil Jan Picek, děkan FP TU v Liberci. 

Udělení statusu fakultní školy

Mgr. Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí


Vytvořeno 27.3.2019 21:39:49 | přečteno 1005x | zdenka.strauchova
load