Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Věž ZŠ Skálova se otevře veřejnosti

Opravená věž ZŠ Skálova, autor: ZŠ Skálova

Části budovy ZŠ Skálova procházejí rekonstrukcí. Po rekonstrukci vchodových dveří, které ještě zbývá dozdobit vitráží, byla opravena dominanta této budovy, samotná věžička.  

„Prvotním impulzem byla nutnost řešit problém holubů, kteří nám dělali okolo školy nepořádek. Následně jsme vstoupili do jednání s firmou, která provedla dezinfekci věže,“ sděluje ředitel školy Michal Loukota. Tato úprava však nestačila, jelikož holubi by se mohli vrátit. Nakonec byly na věžičku nainstalovány sítě a celkový prostor byl upraven tak, aby při významných příležitostech mohla být věžička otevřena veřejnosti.

Jednání s firmami probíhalo již od června, úprava byla realizována od října do prosince minulého roku. Na rekonstrukci se podílel nejenom Odbor správy majetku města Turnova, ale také samotná škola ve Skálově ulici.

„Historická budova školy ve Skálově ulici patří mezi památky, provedené opravy si tak jistě zaslouží. Věřím, že se časem podaří i další nutné, avšak finančně náročnější, zvelebení budovy - fasáda, okna a rekonstrukce sociálního zázemí,“ dodává Michal Loukota.

Vedení školy ZŠ Skálova děkuje za podporu při realizaci stavby panu Ing. Osičkovi z Odboru správy majetku, panu PhDr. Mgr. Brožovi z Odboru školství, kultury a sportu a panu starostovi Ing. Hockemu.

Jana Pekařová, TZ ZŠ Skálova

Stav před a po

Vytvořeno 5.1.2015 10:59:46 | přečteno 1122x | Ing. Klára Preislerová
load