Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vedení města gratulovalo Žluté ponorce

narozeniny Žluté ponorky, autor: Lada Capoušková

Starosta Tomáš Hocke a místostarosta Otakar Špetlík se připojili k dlouhému zástupu gratulantů, kteří blahopřáli Středisku volného času dětí a mládeže v Turnově, známé Žluté ponorce, ke 20. narozeninám. 

Oslava se uskutečnila ve středu 9. října a měla příjemnou rodinnou atmosféru. Přišli rodiče s dětmi, vedoucí kroužků, nechyběl zakladatel Karel Štrincl, do prostor Žluté ponorky  zavítali i bývalí zaměstnanci. Všem se představily jednotlivé kroužky. Krájel se narozeninový dort, zazněly kytary i tvrdší muzika, tančily se irské tance, hrály se deskové hry, skládalo origami. Zájemci si mohli prohlédnout fotografie z akcí a aktivit Žluté ponorky a z cest po Madagaskaru. Program byl opravdu bohatý a dokumentoval celkovou činnost zařízení.  „Zájem o nás neopadá, naopak se mírně zlepšuje, což bude, doufám, pokračovat,“zhodnotil současnou situaci střediska jeho ředitel Tomáš Zakouřil a upřesnil, že je o kroužky stále zájem. Jejich nabídka se ovšem časem mění a s dobou vyvíjí. V letošním roce byly například  nově otevřeny  tři ve škole v Alešově ulici u nádraží a všechny jsou naplněné.

Středisko pro volný čas dětí a mládeže vzniklo v říjnu roku 1993  po ukončení činnosti pionýrského domu na přelomu 80. a 90. let minulého století. Sídlilo nejprve v budově kina v Žižkově ulici, do současných prostor v Husově ulici se přestěhovalo po přemístění základní umělecké školy na náměstí. Nyní má pět zaměstnanců v trvalém pracovním poměru a zhruba tři desítky vedoucích kroužků. Platy pedagogických pracovníků jsou hrazeny ze státního rozpočtu, město Turnov přispívá částkou kolem 450 tisíc korun ročně na provoz a drobnou údržbu. Pod Žlutou ponorku patří také hvězdárna na Vrchhůře a táborová základna v Krčkovicích.

Vytvořeno 15.10.2013 21:43:56 | přečteno 794x | Bc. Radek Drašnar