Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovsko zvýší kvalitu vzdělávání

Zvyšování kvality vzdělávání je cílem projektu Vytváříme podmínky pro školní úspěšnost, který počátkem roku 2014 předložilo město Turnov v rámci výzvy ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Projekt byl vyhodnocen ministerstvem jako jeden z nejlepších a byl doporučen k realizaci v celkové výši přes 7 milionůkorun. Do projektu je zapojeno celkem 13 obcí regionu Turnovska, na jejichž území se nachází  16 základních škol a bude realizován do června roku 2015. Projekt je prioritně zaměřen na podporu žáků základních škol formou individuálních konzultací, péče psychologů, logopedů, speciálních pedagogů i asistentů pedagoga a zapojení žáků do zájmových útvarů. Tyto služby budou žákům poskytovány zdarma, předpokládá se však úzká spolupráce s rodiči. Projekt je zaměřen též na další vzdělávání pedagogických pracovníků v moderních metodách vzdělávání žáků, vzájemnou výměnu zkušeností a setkávání ředitelů škol a jejich zřizovatelů, pedagogů a odborníků ve vzdělávání. V rámci projektu vznikne i Strategie základního vzdělávání s ohledem na rovné příležitosti. Uvedený projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Mgr. Karel Bárta

projekt Vytváříme podmínky pro školní úspěšnost


Vytvořeno 17.6.2014 8:03:50 | přečteno 1143x | Bc. Radek Drašnar