Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov odstartoval druhou etapu kampaně NadoTECH

Kampaň NadoTECH 3, autor: Krajský úřad Libereckého kraje

Ve středu pátého září odstartovala v Turnově podzimní část kampaně NadoTECH, která představuje atraktivním způsobem žákům 8. a 9. tříd základních škol technické a řemeslné profese.

Prvním ze čtyř měst, která v září a říjnu přivítají jednotlivé akce NadoTECHu, se stal Turnov. Hlavním hostitelem byla místní Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola. Přivítání žáků sedmi základních škol se ujal náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje Radek Cikl (ČSSD): „Jsem potěšen, že zde vidím žáky ze tří okresů Libereckého kraje. To značí, že základní školy mají zájem, aby se jejich žáci dozvěděli o nabídce krajem zřizovaných středních škol. Kampaň NadoTECH jsme se snažili udělat jinou formou. Tak, abychom se přiblížili co nejvíce myšlení mladých. Změnili jsme formu oslovení. Ať změnou jazyka, kterým je v kampani promlouváno, využitím elektronických médií ke komunikaci, či využitím vašich vrstevníků, kteří vás dnes budou jednotlivými aktivitami provázet. Věřím, že si dnešní den dostatečně užijete.“

Dále promluvila ředitelka školy Milena Lednejová, která přiblížila žákům připravený program akce. Martina Drahoňovská, vedoucí personálního oddělení turnovské firmy Kamax, si posteskla nad nedostatkem odborných pracovníků, se kterým se potýká její firma specializující se na výrobu pevnostních šroubů pro automobilový průmysl.

Žáci se poté rozprchli po skupinkách do učeben, dílen a podniků spolupracujících se školou, kde jim byly představeny obory nabízené ke studiu – jemný mechanik (optik), nástrojař, strojní mechanik (zámečník), obráběč kovů, kuchař-číšník a prodavač. Žákům bylo umožněno vyzkoušet si, co obnášejí jednotlivá řemesla a profese. Mohli si zkusit broušení skel, navrhnout a utvořit obroučky, připravit pokrm, aranžovat jídelní tabuli apod.

Odpolední program probíhal již výhradně zábavnou a soutěžní formou. V rámci roadshow na náměstí v Turnově čekaly žáky soutěže – číšnická štafeta, dárkové balení krabic, „šroubení“, navrhování brýlí a vědomostní hra Hej ty, víš to?!

Turnovská část kampaně byla dle ohlasů zúčastněných žáků výborně připravena a nabídla skvělý program. Další na řadu přijde již 21. září v Jablonci nad Nisou.

Mgr. Jiří Langer, Krajský úřad Libereckého kraje

Kampaň NadoTECH

Kampaň představující atraktivním způsobem žákům 8. a 9. tříd ZŠ technické a řemeslné profese.
NadoTECH 1, autor: Krajský úřad Libereckého kraje

NadoTECH 1

 
Kampaň NadoTECH 3, autor: Krajský úřad Libereckého kraje

Kampaň NadoTECH 3

 
Kampaň NadoTECH 2, autor: Krajský úřad Libereckého kraje

Kampaň NadoTECH 2

 
Kampaň NadoTECH 4, autor: Krajský úřad Libereckého kraje

Kampaň NadoTECH 4

 
 
Vytvořeno 7.9.2012 8:42:58 | přečteno 1119x | Kateřina Doubravová
load