Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

T - Centrum pro rozvoj nadání otevřelo v Turnově několik pilotních kurzů

VCT, autor: ilustrační foto (z www.google.cz)

Přestože se děti se specifickými výukovými potřebami a děti dlouhodobě ohrožené školním neúspěchem těší v České republice v poslední době poměrně vysoké pozornosti, děti nadané a talentované zůstávají poněkud v pozadí.

V Turnově se na tuto disproporci snaží reagovat projekt T-Centrum, který byl pilotně spuštěn v rámci Vzdělávacího centra Turnov a jeho hlavním cílem je nabídnout hlubší vzdělávání a systematický rozvoj právě talentovaným dětem.

„Prvotní vytipování talentovaných dětí proběhlo již na jaře letošního roku, kdy byly osloveny základní školy v Turnově i blízkém okolí. Na základě doporučení třídních učitelů 3. – 5. tříd byli následně osloveni rodiče vytipovaných dětí s nabídkou našich aktivit,“ přibližuje počátky projektu ředitelka Vzdělávacího centra Turnov Jaroslava Dudková.

Zájem o prohlubování znalostí, schopností a dovedností předčil veškerá očekávání. „Od září běží pilotní kurzy z celkem 5 oborů, pro obory Tajemství našeho světa a Logico – rozvoj logického myšlení byly vzhledem k velkému zájmu otevřené hned 2 běhy,“ dodává Jaroslava Dudková. Z dalších oborů nabízí T-Centrum kurzy Komunikace a tvůrčího psaní, Tajemný svět filmu a Puzzle your world zaměřený na angličtinu. Všechny aktivity probíhají v malých skupinkách, které umožňují individuální práci s každým dítětem a podporu jeho dalšího zájmu o zvolený obor.

Na druhé pololetí školního roku chystá T-Centrum nový obor zaměřený na fyziku a základy techniky, v příštích letech pak rozšíření aktivit i na další věkové skupiny dětí, které chtějí svůj talent rozvíjet.

(Zdroj: TZ VCT)

Vytvořeno 26.11.2013 14:42:28 | přečteno 855x | Bc. Radek Drašnar