Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Setkání všech absolventů Střední zemědělské školy v Turnově

Před 60 lety, 1. září 1952, bylo zahájeno vyučování na Střední zemědělské škole v Turnově. U příležitosti tohoto výročí svoláváme setkání všech absolventů na sobotu 16 června 2012 od 10.00 hodin v sále Střední uměleckoprůmyslové školy ve Skálově ulici v Turnově.

Před 60 lety, 1. září 1952, bylo zahájeno vyučování na Střední zemědělské škole v Turnově. V prvních několika letech byly otevírány ročníky oboru pěstitelství – chovatelství, od r. 1962 se škola rozšířila i o obor ekonomika zemědělství, který byl do Turnova přesunut z Vysokého nad Jizerou. Škola se tak stala jednou z největších v široké oblasti, neboť přijímala žáky z Liberecka, Jablonecka, Mladoboleslavska, Jičínska, mnohé další ještě z oblastí vzdálenějších – vystudovali tu dokonce studenti z Koreje a několika zemí afrických. V roce 1967/68 maturovalo 128 žáků denního studia z pěti tříd a 21 žáků studia při zaměstnání ze dvou tříd. Velký počet z nich přispěl a dosud přispívá k intenzifikaci zemědělské výroby v oblasti její organizace či výzkumu.

Při úpravě sítě zemědělských škol byla SZTŠ roku 1981 nepochopitelně zrušena. Zeptáme-li se dnes na její existenci, jen málo lidí ve městě si mlhavě vzpomene. Není však v širokém okolí vesnice, kde bychom se nesetkali s některým z absolventů.

I proto vznikla mezi mnoha z nich i mezi bývalými učiteli myšlenka připomenout jubilejní rok dnes už neexistující školy. Svoláváme proto setkání všech absolventů SZTŠ Turnov na sobotu 16. června 2012 – zahájeno bude v 10:00 hod v sále Střední umělecké průmyslové školy ve Skálově ulici v Turnově (SUPŠ) v budově, která bývala využívána i zemědělskou školou. Svolavatelé věří, že tato akce se setká s příznivým ohlasem a že mnozí absolventi využijí této příležitosti i k setkání po mnoha letech.

Byli bychom vděční, aby se vzájemně informovali, neboť z třídních schůzek víme, že mezi sebou udržují stálá spojení. K jubileu bude vydán almanach se seznamem učitelů a dalších pracovníků školy a všech absolventů – bude v něm zachycena i historie a činnost školy v bohužel tak krátkém trvání.

Ing. Jaromír Ducháč, tel: 605 840 181, jaromirduchac@seznam.cz

Vytvořeno 9.5.2012 | přečteno 1236x | Richard Mochal
load