Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ředitelé základních a mateřských škol se školili

školení ředitelů

Odbor školství, kultury a sportu turnovské radnice připravil pro ředitele mateřských a základních škol správního obvodu Turnov dvoudenní školení. Uskutečnilo se ve dnech 14. – 15. října 2013 v penzionu U Čápa v Příchovicích.

Školení se týkalo aktuálních problémů ve školství viděných z mnoha úhlů podhledu. První den byl věnován složitostem pracovního práva s vazbou na prostředí škol a školských zařízení. Část jednání  byla věnována aktuálním problémům a došlo i na tolik potřebnou diskusi. Přednášel velmi zkušený pedagog a právník Jiří Valenta. Program druhého dne vyplnili pracovníci odboru školství Krajského úřadu Libereckého kraje, jmenovitě Lucie Matoušková, Karel Bárta a Luděk Tesarčík. Bylo probíráno především vládou neřešené financování regionálního školství. Došlo také na správní řízení ve školství a legislativní změny, včetně vazeb na oblast sociální, konkrétně sociálně-právní ochranu dětí a mládeže. Ze společného setkání vyplynula potřeba podobné akce na jaře příštího roku, neboť nový občanský zákoník, jehož přijetí se očekává ihned po volbách, vnese i do školství mnoho nových problémů a otázek.

„Vzhledem k tomu, že dvoudenní školení nebylo hrazeno z prostředků Evropské unie a bylo dobrovolné, téměř stoprocentní účast pozvaných nás potěšila a byla pro nás, organizátory, signálem, že podobná setkání jsou potřebná a žádoucí,“ uvedl vedoucí odboru školství, kultury a sportu  René Brož.

Vytvořeno 22.10.2013 9:33:35 | přečteno 836x | Bc. Radek Drašnar