Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ředitelé škol se radili

školení ředitelů

Ředitelky a ředitelé mateřských a základních škol a školských zařízení správního obvodu Turnov  se na přelomu března a dubna 2014 zúčastnili dvoudenního společného školení.

Místem výjezdního zasedání, které se věnovalo aktuálním problémům školství z mnoha úhlů pohledu, byl Penzion U Čápa v Příchovicích, jež poskytl velmi dobré zázemí pro realizaci školení. První den byl určen stále ještě novému občanskému zákoníku s vazbou na prostředí škol a školských zařízení. O problematice přednášel velmi zkušený pedagog a právník Jiří Valenta, který také zodpověděl velké množství dotazů. Večerní blok pokračoval diskuzí o spolupráci mateřských škol a Sportovního klubu Policie Liberec na realizaci lyžařských výjezdů pro naše nejmenší. "Bylo by skvělé, kdyby již v další zimě mohla být tato akce pořádána přímo v Turnově v areálu ve Stuhách a nebylo nutné vyjíždět až na Bedřichov," nechal se slyšet vedoucí odboru školství, kultury a sportu turnovské radnice René Brož. Druhý den se účastníci školení věnovali projektu meziobecní spolupráce, části týkající se školství a vzdělávání. Dostatečný časový prostor dostaly i záležitosti  spisové služby. "Téma velmi nezáživné dovedla velmi stravitelně přiblížit Irena Hajzlerová," informoval Brož a dodal, že dvoudenní pracovní setkání bylo užitečné a přínosné a odbor školství, kultury a sportu je bude organizovat i v budoucnu.


Vytvořeno 7.4.2014 8:44:56 | přečteno 587x | Bc. Radek Drašnar