Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Projektový únor na ZŠ Žižkova

unor zs zizkova tabule

Den napříč školou (15. 2. 2012)na téma "Sport", Mezinárodní den mateřského jazyka (21. 2. 2012)včetně vyhlášení soutěže "Napiš svůj příběh či báseň, Den holocaustu (23. 2. 2012) - dokument O zlém snu, návštěva Synagogy ad.

Den napříč školou

Dne 15. února proběhl na naší škole projektový den - Den napříč školou. Tentokrát se na jeho organizaci podíleli i naši deváťáci, kteří si připravili pro jednotlivá stanoviště úkoly na téma, které zvítězilo v hlasování žáků - Sport. Skupinky sestavené z žáků 4. - 8. tříd celé dopoledne soutěžily o získání co největšího počtu bodů. Nakonec byly pro všechny připraveny sladké odměny. Podle ohlasů dětí se projekt vydařil a všichni si to opravdu užili.
 

Mezinárodní den mateřského jazyka

Mezinárodní den mateřského jazyka (21. února) jsme si letos připomněli trochu netradičně. Žáci 6. ročníku pod vedením paní uč. Morávkové připravili na úterní dopoledne ve školní knihovně a přilehlém okolí několik jazykových aktivit pro žáky prvního stupně, kteří si procvičili nejen jazykové dovednosti, ale i paměť, trpělivost a vyzkoušeli jednu z našich nových interaktivních tabulí. Všichni byli za své úsilí sladce odměněni a z každé třídy byl vyhlášen nejúspěšnější tým.

V rámci tohoto svátku jsme vyhlásili i soutěž Napiš svůj příběh či báseň - jsme mile překvapeni, co se nám přihlásilo pisatelů. Část prací je v současné době vystavena ve školní knihovně.

Den holocaustu

Ve čtvrtek 23. února se konal na naší škole projekt Den holocaustu. Zúčastnili se ho žáci 9. ročníků. Program začínal hraným dokumentem O zlém snu, mapujícím osud židovského děvčete během 2. světové války: od vzniku protektorátu, transportu do Terezína a Osvětimi až po pochod smrti a závěr války. Poté jsme se prostřednictvím interaktivní tabule seznámili s procesem vyhlazování židů v koncentračních táborech a četli vzpomínky vězňů. Závěr projektového dne se konal v turnovské židovské synagoze, kde jsme se seznámili s historií židů v Turnově a jejich osudech za 2. světové války.

Pavlína Horníková (pavlina.hornikova@zsturnov.cz)

Projektový únor na ZŠ Žižkova

unor zs zizkova basnicky

unor zs zizkova basnicky

 
unor zs zizkova tabule

unor zs zizkova tabule

 
unor zs zizkova

unor zs zizkova

 
 
Vytvořeno 12.3.2012 | přečteno 1252x | Richard Mochal
load