Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Představitelé města přivítali prvňáčky ve školních lavicích

zahájení školního roku, autor: R. Drašnar

Vedoucí představitelé města se na začátku nového školního roku vypravili do místních základních škol, aby v lavicích přivítali žáky 1. tříd.

V pondělí 2. září 2013 promlouval starosta města Tomáš Hocke k prvňáčkům v základní škole Skálova, respektive ve školní budově v Alešově ulici. Místostarosta Otakar Špetlík  vítal děti v základní škole v ulici 28. října, místostarosta Jaromír Pekař se vydal do základní školy v Mašově a tajemník městského úřadu Miroslav Šmiraus do školy v Žižkově ulici. Všichni popřáli novým školákům hodně úspěchů a dobré spolužáky i kantory. „První školní den bude dětem připomínat dárek v podobě knížky s věnováním a vlastnoručním podpisem starosty,“ sdělil vedoucí odboru školství, kultury a sportu turnovské radnice René Brož.

Do základních škol nastoupilo na začátku září v celé republice 833 tisíce žáků, z toho více než 112 tisíc dětí, o 7 tisíc více než vloni, přišlo do školy poprvé.  Do lavic turnovských základních škol usedlo 179 prvňáčků. Všechny místní „základky“ navštěvuje 1750 žáků, což je o 72 více než vloni.

zahájení školního rokuzahájení školního rokuzahájení školního roku

Vytvořeno 4.9.2013 15:25:54 | přečteno 933x | Bc. Radek Drašnar