Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na ZŠ Skálova může vzniknout přípravná třída

ZŠ Skálova, autor: K. Doubravová

V současné době narůstá počet odkladů školní docházky, na což reagují místní vzdělávací zařízení. Jedním z nich je ZŠ Skálova, která připravuje přípravnou třídu.

Jak uvádí René Brož z odboru školství, mládeže a tělovýchovy, počty odkladů vzrůstají z několika důvodů: „Zásadní důvod spatřuji v pokroku ve zdravotnictví, které dokáže zachránit takřka všechny narozené děti. Což je dobře, ale pak se všichni setkáváme se situacemi, které jsme nikdy předtím neřešili a školský systém na ně není vždy adekvátně připraven. I proto jsou přípravné třídy skvělým nástrojem, přípravou na ten pravý vzdělávací nápor.“

Reálnými důvody odkladů je podle Brože nejenom řečová nevybavenost, která určitě souvisí s mírou rodičovské práce a odpovědností, ale také nevyzrálost osobnosti, neschopnost komunikovat, ale také třeba sociální a hygienické návyky.  „Počet odkladů školní docházky souvisí také s nepovinnou docházkou do mateřské školy. Stále 6 – 8 % populace do mateřské školy nechodí. Někdy to je neodůvodněným rozhodnutím a přesvědčením rodičů a nikdo není schopen jejich názor změnit,“ dodává Brož.

ZŠ Skálova zvažuje otevření jedné přípravné třídy, která by sloužila k vyrovnání nedostatků před zahájením školním docházky. „Přípravná třída je určena pro děti se sociálním znevýhodněním, nejde však pouze o děti z vyloučených lokalit či o děti romského původu, do přípravné třídy může nastoupit i dítě matky samoživitelky. Vše závisí na posouzení pedagogicko-psychologické poradny,“ vysvětluje ředitel ZŠ Skálova Michal Loukota.

Aby mohla být tato přípravná třída pro školní rok 2014/2015 otevřena, musí rodiče projevit zájem. Jejich žádosti posoudí Krajský úřad Libereckého kraje, minimum pro otevření třídy je však 7 žáků. „Pokud byste o takové možnosti uvažovali, prosím, kontaktujte nás na telefonu školy 481 322 770 nebo na emailu michal.loukota@zsskalova.cz,“ vyzývá ředitel školy.

(Zdroj: TZ ZŠ Skálova)

Vytvořeno 5.2.2014 9:34:26 | přečteno 1022x | Bc. Radek Drašnar