Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na základní kámen poklepali dospělí i děti

základní kámen WMŠ 18.09.2013, autor: R. Drašnar

Učitelky turnovské Waldorfské mateřské školy uspořádaly malou slavnost na místě svého bývalého sídla v Hruborohozecké ulici v Turnově – Daliměřících. Čestní hosté, rodiče s dětmi i pracovnice školky položili ve středu 18. září v podvečer základní kámen nové budovy.

Na staveniště, kde vznikají základy nové školky, dorazilo několik desítek lidí. Nechyběli mezi nimi vedoucí představitelé města, náměstkyně libereckého hejtmana, místostarostka Semil ani architekt. Formou pohádky popsala ředitelka Waldorfské mateřské školy Hana Lamačová cestu, která vedla od myšlenky až k zahájení stavby v minulých dnech. Také připomněla peripetie, kterými v zastaralém a nevyhovujícím objektu museli v poslední době procházet děti i zaměstnanci. „Přesto jsme tu prožili spoustu pěkného, krásných dnů, školkou prošlo několik generací dětí i mnoho učitelek,“ zhodnotila Lamačová. Po krátkém kulturním programu došlo na poklepání základního kamene. Hosté při něm popřáli stavbě zdárný růst. Kladívko směle použili i rodiče a jejich ratolesti. Kámen, který věnoval ze svého kozákovského lomu pan Votrubec, bude umístěn ve zdi přístupové haly v nové školce.

Ta nahradí nevzhlednou montovanou stavbu, která byla na Daliměřících postavena před 40 lety jako ubytovna pro stavbaře. Její špatný technický stav se stal již neúnosným, proto se město Turnov rozhodlo pro výstavbu nového areálu. Postaví jej liberecká firma Brex za téměř 21 miliónů korun a děti by se v něm měly učit od září příštího roku.

základní kámen WMŠ 18.09.2013

IMG 3018

IMG 3018

 
IMG 3011

IMG 3011

 
IMG 3020

IMG 3020

 
IMG 3034

IMG 3034

 
IMG 3035

IMG 3035

 
IMG 3024

IMG 3024

 
 
Vytvořeno 20.9.2013 11:39:46 | přečteno 1003x | Bc. Radek Drašnar