Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Míst v turnovských mateřských školách je dostatek

MŠ Bezručova

V období před plánovanými zápisy dětí do mateřských škol v Turnově pro školní rok 2013/2014 informujeme veřejnost, že mateřské školy jsou schopné přijmout všechny děti, které splňují předepsaná kritéria a přijdou k zápisu.

V Turnově se zápisy dětí do mateřských škol uskuteční ve čtvrtek 23. května 2013. Rodiče se mohou se svými dětmi dostavit k zápisu bez jakýchkoliv obav a hysterie, kterou by mohly vyvolat informace uveřejněné v médiích v uplynulých dnech. V Turnově nebyla v předcházejících období zrušena žádná MŠ, dokonce se podařilo od r. 2009 navýšit kapacitu MŠ o 30 míst na celkových 558. V uplynulém období byla tato kapacita naplněna nejen dětmi z Turnova, ale ze 17% i dětmi  mimoturnovskými. Jistotu na přijetí ve školním roce 2013/2014 mají děti, jejichž rodiče podají přihlášku a dostaví se s nimi k zápisu.  Děti také musí vyhovět kritériím jednotlivých MŠ. Mezi ta základní patří trvalé bydliště dítěte v Turnově, věk dítěte (zda dítěti byly nebo v průběhu školního roku budou 3 roky) a zaměstnanost rodičů (zda jsou nebo budou oba zaměstnáni). Děti mladší 3 let mohou být přijaty zcela výjimečně, což ovlivňuje kapacita MŠ i schopnosti dítěte. O přijetí dítěte do MŠ rozhoduje ředitelka. Bez podání přihlášky do 23. května však není možné přijetí garantovat.

Podrobnosti o zápisech dětí do MŠ, kritériích pro přijetí a další informace je možné získat na http://www.skolky.turnov.cz. Radu a pomoc najdou rodiče také na odboru školství, kultury a sportu v budově ve Skálově ulici č. 72.

Vytvořeno 20.5.2013 11:34:49 | přečteno 877x | Bc. Radek Drašnar