Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Freundschaftsbesuch tentokrát v Turnově

Německá návštěva, autor: ZŠ 28. října

Dívčí škola hostila tři dny na konci června německé kamarády z Drážďan a okolí.

Projekt města Turnova Společná cesta k přírodním vědám tak pokračuje sice už neformálně a bez dalších příspěvků, ale vesele dál dva roky po skončení projektu. Vztahy, které se podařilo tenkrát navázat, totiž nejde jen tak zpřetrhat. Ani facebook, který děti spojil navzdory vzdálenosti, nestačil.  Děti toužily se setkávat dál. Program v partnerském městě Ottendorf – Okrille dříve zajišťovalo Centrum pro děti a mládež  Insel z Drážďan. Manuela Böck se ujala organizace i po skončení projektu a umožnila dětem několikrát vícedenní pobyt na půdě již zmíněného centra v Drážďanech. Pro naše žáky to znamenalo mnoho nových nezapomenutelných zážitků. Jak poznávání jazyka, kultury, ale také vstřícnosti a pohostinnosti německých přátel. Tak vzniklo přání pozvat německé děti k nám. Úsměvy a vřelé loučení na konci pobytu potvrdilo, že se setkání vydařilo.

Hana Brichová, ZŠ 28. října

Německá návštěva

Německá návštěva
Vytvořeno 7.7.2016 15:15:26 | přečteno 1177x | anna.supikova
load