Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dveře základní školy Skálova se otevírají zájemcům

ZŠ Alešova, autor: R. Drašnar

Při Dnu otevřených dveří na 1. stupni přivítala základní škola Skálova v Alešově ulici nejenom rodiče a budoucí prvňáčky, ale také děti ze čtyř mateřských školek v okolí.

Bylo se na co dívat. Budulínek v podání školní družiny zaujal jak děti, tak rodiče. A zatímco rodiče vyzpovídávali třídní učitelky budoucích prvňáčků, pro děti byly připraveny výtvarné dílničky. „Chtěli jsme, aby se příchozí nenudili,“ sdělila Vendula Bičíková, učitelka 1. stupně, „proto jsme připravili pro každého něco. Zajímavé třeba bylo, jak příchozí poznávali naši školu z různých pohledů prostřednictvím modelu, který vytvořili žáci 3. třídy. Rodiče potom mohli nahlédnout do moderních učebnic. Za zmínku stojí, že naše škola vyučuje matematiku metodou profesora Hejného v učebnicích nakladatelství Fraus.“

Na 2. stupni školy se den otevřených dveří teprve chystá. „Dveře budovy ve Skálově ulici se veřejnosti otevřou ve čtvrtek 7. listopadu, zájemci jsou srdečně zváni, “ zve ředitel školy Michal Loukota.

Již od 9 hodin budou probíhat Přebory venkovských škol v netradičních disciplínách, například v překážkové dráze a hodu raketkou na cíl a do dálky. A od 15:00 a 16:00 hodin si mohou rodiče a budoucí žáci šestých tříd přijít prohlédnout školu, promluvit s vyučujícími i s vedením školy.

2. stupeň základní školy Skálova nabízí především rozšířenou sportovní výuku (atletika, florbal). Mezi nejvýznamnější absolventy této školy patří například desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Ani jazyková výuka nezůstává v pozadí, nyní bude nabídka jazyků rozšířena o francouzštinu. Žáci této školy se mohou těšit na řadu zahraničních poznávacích zájezdů. Moderní vybavení školy a kvalitní pedagogický sbor zaručují vysokou úspěšnost  přijetí žáků na střední školy.

Přijďte se sami přesvědčit.

(Zdroj: TZ ZŠ Skálova)

Vytvořeno 30.10.2013 7:20:56 | přečteno 824x | Bc. Radek Drašnar