Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dramaťáci ze Žižkovky získali v celostátní soutěži pochvalu za scénické čtení

Dramaťáci ZŠ Žižkova, autor: ZŠ Žižkova

Scénickému čtení se žáci v Základní škole v Žižkově ulici v Turnově věnují již několik let. V letošním školním roce se opět přihlásili do celostátní soutěže Čtenář na jevišti, tentokrát spolu s dalšími 58 soubory z celé ČR. 

Výsledek své práce jsme prezentovali na krajském setkání knihovníků dětských oddělení knihoven Libereckého kraje v Městské knihovně Antonína Marka v Turnově. Jako předskokani jsme vystoupili v Městském divadle v Turnově na recitační soutěži Poetika 2019. 

Dramaťáci ZŠ Žižkova

Záznam naší inscenace jsme jako vždy zaslali do Prahy. Celostátní porota ji zhodnotila takto:

„Výborná neotřelá předloha pro děti tohoto věku – vtipná, s myšlenkovým přesahem, které děti chápou a v četbě projevují. Jejich vyprávění působí živě, baví je, mluví velmi srozumitelně po formální i obsahové stránce, příběh si společně užívají a rozumí mu. Vhodně je četba doplněná i jevištními prostředky – nenápadně, ale účelně zakomponovaná hudba, kostýmy, kulisy, efekty, rekvizity. Prezentace působí kompaktně, promyšleně, soustředěně od všech aktérů a přináší jasné vyznění, pointu. Vaše inscenace se dostala do užšího výběru, ze kterého nakonec vzešlo 5 nejinspirativnější. Už chybí jen krůček...možná v příštím roce se budeme těšit na viděnou v Praze.“

Ačkoli možnost postoupit do Prahy je lákavá, scénické čtení samo o sobě je dobrodružství, které nás naplňuje a obohacuje. Stojí zato ho prožívat.

Děkujeme organizátorům za tuto soutěž.

Mgr. Jana Kepková


Vytvořeno 22.1.2020 13:23:38 | přečteno 619x | Ing. Klára Preislerová
load