Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Do křesla pro hosta usedla herečka a spisovatel

ZŠ Žižkova

Základní škola Žižkova uspořádala Křeslo pro hosta s autorským čtením. V pondělí 21. října zde přivítali herečku Evu Hruškovou a spisovatele Michala Vaněčka.

K průběhu zajímavé akce Lenka Morávková a Pavlína Horníková sdělily: "Milé hosty jsme přivítali v naší knihovně. Přijeli k nám představit novou pohádkovou knížku Prázdniny s dráčkem. Eva Hrušková v úvodu přečetla jednu kapitolu z této knížky, v níž hlavní hrdina Vojta najde záhadné vajíčko se zelenými puntíky, z něhož se nakonec vyklube mluvící dráček Bronťa. A jak je to dál? To si musí již každý přečíst či poslechnout na CD sám. Následovala tisková konference s autorem. Paní Hrušková dělala konferenciérku a děti se mohly pana Vaněčka zeptat na cokoliv. Nejčastěji se ptaly na to, kde hledá inspiraci pro své knihy, jak dlouho psal tuto knížku, jak vznikají ilustrace, co se musí dělat s knížkou v tiskárně, aby byla tak pěkná, nechyběly však dotazy na tělo, například zda umí karate, má rád Hvězdné války, v jakém domě bydlí, jestli má rád počítače. Naši prvňáčci a druháčci tak strávili příjemnou hodinu s milými hosty a pohádkovou knížkou, kterou si mohli zakoupit a nechat od autora podepsat.Děkujeme paní Hruškové a panu Vaněčkovi, že k nám přijeli, a již se těšíme na novou pohádkovou knížku."

Křeslo pro hosta v ZŠ ŽižkovaKřeslo pro hosta v ZŠ Žižkova

Vytvořeno 5.11.2013 14:53:31 | přečteno 997x | Bc. Radek Drašnar