Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Děti z Turnova uspěly ve výtvarné soutěži

Tonda Obal, autor: ilustrační obrázek

Základní škola 28. října se na podzim roku 2013 zúčastnila výtvarné soutěže Obrázky pro Tondu, která byla zaměřena na třídění odpadů.

Soutěž měla název podle ekologické celorepublikové akce ministerstva životního prostředí „Tonda Obal na cestách“, při níž se děti učí v zajímavých seminářích třídit domovní odpad. Základní škola 28. října  do Prahy poslala několik obrázků na dané téma. "Jaké bylo naše překvapení, když byly zveřejněny výsledky a našich devět obrázků se vešlo do finále! Anežka Nejedlová ze 7.B dokonce získala hlavní výhru a celá její třída dostane zaplacený celodenní výlet," neskrýval překvapení ředitel školy Jaromír Frič.V soutěži se hodnotilo přes pět a půl tisíce prací ze 180 škol. V čele poroty stála výtvarnice Iva Hüttnerová a musela se dokonce konat celkem čtyři kola rozhodování. Turnovská škola byla ze všech zúčastněných škol nejúspěšnější. "A nakonec dobrá zpráva pro všechny. Finálové obrázky můžete vidět i v Turnově. Od 25. dubna do 7. května budou vystaveny před velkým sálem Kulturního centra Střelnice," informuje Frič. Poděkování patří všem dětem i učitelkám výtvarné výchovy za výbornou reprezentaci školy i města Turnova


Vytvořeno 22.4.2014 12:07:13 | přečteno 597x | Bc. Radek Drašnar