Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Členové dramatického koužku ze ZŠ Žižkova vystoupili v muzeu

ZŠ Žižkova

Městská knihovna Antonína Marka Turnov uspořádala v úterý 6. května 2014 v Kamenářském domě a Muzeu Českého ráje regionální přehlídku projektu ke čtenářství Kde končí svět.

Tématem 9. ročníku projektu bylo Nejdůležitější je číslo. Na přehlídku se sjeli knihovníci z celého kraje se svými dětskými čtenáři. Turnovská knihovnice Eva Kordová prezentovala na přehlídce "knihu" Ty jsi ale ČÍSLO..., kterou napsali, ilustrovali, sestavili, do digitální podoby přenesli a namluvili žáci základní školy Žižkova. "Po prezentaci dílka našich žáků dorazily naše druhé třídy, aby zhlédly představení libereckého divadelního souboru Piha a našeho dramaťáku. Oběma představeními prostupovalo téma ČÍSLO. Na závěr naše vypravěčka Nikol Hanzlová ze 6. A dětem svěřila, jak je to s hodinami v naší škole, a Barbora Jírová ze 6. B zase všem vysvětlila, proč na střeše vedle hromosvodu stojí anténa," vyjádřila se k průběhu přehlídky učitelka českého jazyka ze ZŠ Žižkova Jana Kepková. Všem členům dramatického kroužku patří poděkování za reprezentaci školy a poděkovat se patří také všem, kteří se podíleli na přípravě a digitálním zpracování "knihy". Protože nyní bude porota rozhodovat o nejúspěšnějším literárním a výtvarném ztvárnění tématu Nejdůležitější je číslo, budeme jejím autorům držet palce.
Vytvořeno 16.5.2014 11:33:38 | přečteno 660x | Bc. Radek Drašnar