Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Česko-saský projekt Společná cesta k přírodním vědám

česko-saský projekt - na hvězdárně, autor: ORM

Žáci 3. a 4. tříd základní školy v Žižkově ulici se ve dnech 31. 3. a 1. 4. 2014 zúčastnili první části projektu Společná cesta k přírodním vědám.


Do projektu je zapojen Turnov a saský Ottendorf Okrilla. České a německé děti ve věku 9-10 let společně pracovaly v mineralogické, technické a přírodovědné dílně. Na hvězdárně je čekala i dílna astronomická. Děti se velmi rychle sblížily, bariéry v komunikaci byly při pokusech a hrách okamžitě odstraněny a společná práce přinesla objevování tajemství a zákonitostí přírody. Na závěr němečtí účastníci přírodovědeckých dílen navštívili i školu v Žižkově ulici, která se jim velice líbila. „Již nyní se těšíme na druhou část projektu, která se uskuteční v Sasku počátkem června,“ prohlásily svorně učitelky Sylva Kutková, Eva Falkenbergová a Radka Bugnová.


Vytvořeno 9.4.2014 8:55:36 | přečteno 657x | Bc. Radek Drašnar