Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Češi vařili v Polsku

Češi vařili v Polsku, autor: Eva Dědková

Město Jelení Hora realizuje ve spolupráci s Městem Turnov projekt pod názvem Společným vařením k lepšímu poznání. Ve dnech 6. – 8. listopadu 2013 se uskutečnily v budově Střední školy přírodních věd a služeb v Jelení Hoře polsko-české kulinářské dílny.

Mladí kuchaři z českých a polských škol tak měli možnost se pod vedením profesionálů zdokonalit v kulinářském umění. Za českou stranu se dílen zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku studijního oboru hotelnictví (Simona Křivánková, Pavla Mikešová, Tomáš Bígl, Ivan Dřevikovský) a 2. ročníku učebního oboru kuchař-číšník (Emil Helfer a Marek Ladomirjak) z Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově, pod vedením učitelky gastronomických předmětů Bc. Evy Dědkové. Polsko reprezentovalo 14 žáků pod vedením dvou odborných učitelek.

Tématem prvního dne dílen byly moučníky. Žáci ve dvoučlenných týmech pracovali podle zadání na přípravě tradičních polských moučníků z polokřehkého těsta. Odpoledne proběhla soutěž o „Nejlepší přeshraniční moučník“ – úkolem každého týmu byla příprava moučníku ze surovin ze spotřebního koše. Pod pečlivým dozorem odborné komise se všem zúčastněným dílo zdařilo a čeští žáci obsadili 1. a 2. místo.Druhý den dílen byl zaměřen na carving – vyřezávání ozdob z ovoce a zeleniny. Odpoledne, po hodnocení vzniklých prací všichni účastníci absolvovali poznávací výlet do Parku miniatur historických památek v Kowarech. Závěrečný den pracovních dílen byl věnován polévkám světa. Každé dvojici byla přidělena jiná receptura ze světových kuchyní (např. polský „žurek“, česká česnečka, francouzská cibulačka, maďarská gulášová, italská minestrone ad.). Po zhodnocení posledního dne proběhlo slavnostní zakončení dílen spojené s předáváním cen za soutěž o moučník. Zakončení se účastnili zástupci města Jelení Hory, polský regionální tisk a televize. Domů si žáci mimo cen odváželi i kontakty na nové kamarády a mnoho příjemných zážitků.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Nisa.„PŘEKRAČUJEME HRANICE“

eu cil2007 2euroregion nisa

Češi vařili v PolskuČeši vařili v PolskuČeši vařili v Polsku Foto: Eva Dědková

Vytvořeno 15.11.2013 8:22:14 | přečteno 1253x | Bc. Radek Drašnar