Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Barevný Den rekordů na ZŠ Skálova

Společné focení, autor: Kateřina Doubravová

ZŠ Skálova přichystali den před vysvědčením, a to 28. 6., netradiční akci s názvem Den rekordů.  Jak uvedl Mgr. Roman Mareš, ředitel školy, cílem bylo uspořádat společnou akci pro žáky z obou pracovišť a s veselou myslí se s nimi rozloučit před prázdninami. Proběhlo hromadné focení v barvách duhy, měřila se intenzita křiku žáků i učitelů, vytvořil se živý řetěz od školy na nám. Českého ráje. Opravdu povedená akce.

Na této akci, které se zúčastnilo přibližně 450 žáků, byly vytyčeny tři cíle, kterých chtěli žáci i učitelé společnými silami dosáhnout. Především, aby byla na jedné fotce celá škola. Dle ředitele školy je to v Turnově ojedinělý počin a doufá, že i když to bylo poprvé, snad ne naposled. A aby to nebyla nuda, proběhlo na školní zahradě hromadné focení všech žáků školy barevně laděných do duhy.

Dalším počinem bylo měření, jakého hluku jsou žáci školy schopni. Měřící technika naměřila 116 dB. Ani učitelé se nenechali zahanbit a vykřičeli 119 dB. Čeho si jistě občané Turnova a jeho návštěvníci všimli, byl živý řetěz barevně oděných žáků školy, který se táhl od budovy školy Skálovou ulicí a měl za cíl dosáhnout až ke kašně na nám. Českého ráje, což se podařilo. Žáci se dostali až za roh za budovu Spořitelny do Jiráskovy ulice a vzdálenost od školy ke kašně překonali o 52 metrů.

„Děkujeme všem za zájem, od veřejnosti i žáků máme pozitivní ohlasy“, prohlásil ředitel Mgr. Mareš.

Kateřina Doubravová, kancelář tajemníka

Den rekordů 2012

Vytvoření tří rekordů na ZŠ Skálova u příležitosti ukončení školního roku 2011/2012.
Focení všech žáků školy, autor: Kateřina Doubravová

Focení všech žáků školy

V barvách duhy :-)
 
Společné focení, autor: Kateřina Doubravová

Společné focení

 
Žáci vykřičeli 116 dB , autor: Kateřina Doubravová

Žáci vykřičeli 116 dB

Žáci společnými silami vykřičeli žáci 116 dB.
 
Učitelé vykřičeli 119 dB, autor: Kateřina Doubravová

Učitelé vykřičeli 119 dB

Ani učitelé se nenechali zahanbit
 
Živý řetěz 1, autor: Kateřina Doubravová

Živý řetěz 1

Živý řetěz ze žáků školy začínal v budově školy.
 
Živý řetěz 2, autor: Kateřina Doubravová

Živý řetěz 2

Skálova ulice byla plná barevných žáků.
 
Živý řetěz 3, autor: Kateřina Doubravová

Živý řetěz 3

Řetěz se dostal až na nám. Českého ráje.
 
Živý řetěz 4, autor: Kateřina Doubravová

Živý řetěz 4

Řetěz dosáhl od školy až ke kašně.
 
Živý řetěz 5, autor: Kateřina Doubravová

Živý řetěz 5

Cíl dosáhnout od budovy školy až ke kašně na nám. Českého ráje byl splněn. Žáci se dostali až za roh za budovu Spořitelny do Jiráskovy ulice a vzdálenost od školy ke kašně překonali o 52 metrů.
 
 
Vytvořeno 3.7.2012 11:30:08 | přečteno 1485x | Kateřina Doubravová
load