Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Babičko, dědečku, pojďte studovat!

Virtuální univerzita třetího věku, autor: VU3V

Pokud jste senior se statutem důchodce, invalidní důchodce (jakéhokoliv věku), osoba starší padesáti let (nezaměstnaní nebo čekající na statut důchodce) a máte zájem studovat na univerzitě třetího věku, máme pro Vás dobrou zprávu. Od října tohoto roku máte příležitost studovat na Virtuální univerzitě třetího věku v Turnově. Organizátorem výuky je Městská knihovna Antonína Marka Turnov. Jedná se o společný projekt těchto univerzit: Česká zemědělská univerzita v Praze, Slezská univerzita v Opavě, Univerzita Palackého v Olomouci, České vysoké učení technické v Praze, Technická univerzita v Liberci a Univerzita Karlova v Praze.  Více informací naleznete na www.e-senior.cz. Dotazy a přihlášky ke studiu přijímá Lenka Jůnová, tel. 777 257 696, e-mail: univerzita.turnov@email.cz.

Virtuální Univerzita třetího věku

Virtuální Univerzita třetího věku představuje novou moderní alternativu ke klasické prezenční přednáškové výuce U3V. Je založena na využití nových komunikačních technologií a internetu, má prvky distančního vzdělávání a e-learningu a je didakticky přizpůsobeny charakteristickým specifikům cílové skupiny - seniorům se zájmem o vzdělávání na vysokoškolské úrovni.

Virtuální U3V (VU3V) je určena především pro vzdělávání seniorů v regionech, kteří se z různých důvodů nemohou zúčastňovat přednášek U3V presenční formou v sídlech vysokých škol a univerzit (vzdálenost, zdravotní a časové důvody, finanční náročnost na dopravu apod.).

Dostupnost kdekoliv a kdykoliv je největší výhodou virtuálních kurzů. Vlastní forma výuky přirozeným způsobem rozvíjí počítačovou a především pak informační gramotnost seniorů. Přesto však počáteční znalost práce s počítačem není podmínkou účasti. Studium vzdělávací skupiny organizuje vyškolený lektor.  Výuku je možné realizovat kdekoliv kde je dostupný internet - knihovny, školy, informační střediska, kluby a domovy seniorů a další.

U klasických prezenčních přednášek si posluchači odnášejí jen to, co si stačili poznamenat a zapamatovat; nemají možnost se k přednesené látce jakkoli vrátit a případné tištěné studijní materiály nikdy nemohou projev lektora úplně nahradit. Hlavní didaktická přednost virtuálních kurzů oproti klasickým prezenčním přednáškám spočívá právě v možnosti opakování, což je významné zejména pro seniory –repetitio mater studiorum.

Jak se může do výuky zapojit senior ?

  • Senior si vybere konzultační středisko (Městská knihovna Turnov) a kontaktuje pověřeného lektora (Lenka Jůnová). 

Účastníkem studia může být:

  • Senior se statutem důchodce
  • Invalidní důchodce bez rozdílu věku
  • Osoby kategorie 50+ (nezaměstnaní nebo čekající na statut důchodce)

Virtuální univerzita 3V

VU3V 1strana

VU3V 1strana

 
VU3V 2strana

VU3V 2strana

 
 
Vytvořeno 23.7.2012 12:55:30 | přečteno 1649x | Kateřina Doubravová
load