Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Veletrh TOURTEC 2014 překonal očekávání vystavovatelů

Tourtec 2014, autor: Ing. Eliška Gruberová

Letošní 15. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Tourtec 2014, který se uskutečnil ve dnech 9. - 10. května 2014 v polské Jelení Hoře, byl úspěšný. Zaznamenán byl nejen nebývalý zájem návštěvníků z Polské republiky, ale i z Čech a Německa.


Účast města Turnova na veletrhu byla jednou z aktivit projektu Dvě města, dva drahé kameny – společně se prezentujeme a poznáváme, které Turnov realizuje s polským městem Lwowek Slaski. Vždyť obě města mají společnou kamenářskou a šperkařskou tradici a současnost. S tímto tématem se mohli návštěvníci seznámit nejen v rámci realizované výstavy, která byla součástí stánku, ale i propagačními materiály – turistickým magazínem a novým letákem Geopark Český ráj.

Veletrh se konal v Jelení Hoře na hlavním náměstí před radnicí. Kromě prezentace vystavovatelů byl po oba dny na pódiu připraven bohatý kulturní program, který na tuto akci přivedl další návštěvníky. Za Turnov, region Český ráj i Liberecký kraj byl největší zájem o turistické mapy a cyklomapy, tipy na výlety pěšky i na kole, programy pro děti, hrady a zámky, skalní města. Lidi zajímalo i téma kamenářství a sklářství. Někteří návštěvníci veletrhu již v minulosti navštívili akci Kámen a šperk v Turnově a rádi by se této akce zúčastnili i v letošním roce. „Potěšil mě velký zájem návštěvníků veletrhu, jejich konkrétní dotazy. Mám radost z propojení měst Turnov a Lwowek Slaski přes kamenářskou a šperkařskou tradici pořádáním akcí Kámen a šperk v Turnově a Lwowecké achátové léto, které se dostávají do povědomí lidí,“ uvedla k veletrhu ředitelka příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová, která se veletrhu v Jelení Hoře osobně účastnila. „Mnoho polských návštěvníků se do Českého ráje vrací opakovaně a tento region jim má stále co nového nabídnout,“ dodala Gruberová.


Vytvořeno 14.5.2014 11:07:03 | přečteno 434x | Bc. Radek Drašnar