Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ve Čtveříně se střetl rychlík s nákladním autem

Nehoda Čtveřín 2

V úterý 16. září 2014 se v odpoledních hodinách střetlo nákladní auto s rychlíkem. K nehodě došlo na železniční přejezdu ve Čtveříně nedaleko Turnova.

Nehoda byla ohlášená v 16:39 hodin na tísňovou linku 112. K události během chvíle dorazily 3 jednotky hasičů - profesionální hasiči z Turnova, turnovští dobrovolní hasiči a drážní. Jak hasiči zjistili, nákladní auto převážející jablka mělo defekt na přejezdu. Řidič, který byl v době střetu mimo vůz, problém ohlásil a dispečer se snažil zastavit provoz na trati, ale vlak již byl na dohled. Srážce tak nebylo možné zabránit. Řidič auta ani žádný z 90 cestujících nebyl zraněn. Provoz na trati i komunikaci byl uzavřen. Pro cestující byly vypraveny 2 autobusy, jeden hasičů z jablonecké stanice a druhý zajistily ČD. Hasiči pomohli cestujícím s přesunem do autobusů, které je dopravily na nádraží do Turnova. Těsně před 18. hodinou se podařilo hasičům odstranit následky nehody a jednotky se začaly vracet na své základny. Na místě zůstala pouze jednotka HZSP SŽDC Liberec.

por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Nehoda Čtveřín

Vytvořeno 16.9.2014 19:37:10 | přečteno 1115x | Ing. Klára Preislerová