Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V turnovské Jutě zahořelo odsávání

Požár Juta 22. 10. 2012, autor: Archiv HZS Libereckého kraje

Turnovští profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali dnes dopoledne u požáru v areálu společnosti JUTA, a. s.

Dnes dopoledne v 8:46 hodin byl hasičům na tísňovou linku 112 ohlášen požár v turnovském areálu společnosti JUTA, a. s. s tím, že hoří v odsávání výrobní linky. Na místo vyrazili turnovští profesionálové a vzápětí také místní dobrovolní hasiči.

Ještě před příjezdem hasičů zaměstnanci firmy vylezli s hasicími přístroji na střechu, kde se jim podařilo uhasit okolí vyústění odtahu. S hasiči poté rozebírali konstrukci odsávání a dohašovali skrytá ohniska. „Na místo jsme si nechali poslat také termokameru a vše kontrolovali," doplnil velitel zásahu turnovských profesionálů nprap. Petr Drešer. Jak pokračoval, hned na začátku hasiči vytvořili dopravní vedení, ale nakonec hasili pomocí CO2. Na místě události nebyl nikdo zraněn.

Za příčinou požáru stojí nejspíše uvolněná žhavá částice z termofixační pece, která z ní odlétla a způsobila zahoření prachu v odsávání. Škoda byla s majitelem odhadnuta na 100.000 Kč a v částce je kalkulováno i s výpadkem výroby. 

por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Požár Juta 22. 10. 2012
Vytvořeno 22.10.2012 14:11:26 | přečteno 1143x | Kateřina Doubravová
load