Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Turnově vzniká komunitní zahrada ZAzemí

logo zazemi

Komunitní zahrada umožňuje pěstovat nejen zeleninu, ale také mezilidské vztahy a může být ideálním místem pro netradiční setkání. Je to prostor, kde můžeme lépe poznat sousedy, přátele a také sebe sama.

Zahrada se nachází v Turnově, konkrétně na okraji části Šetřilovsko. Svou podélnou stranou sousedí z jedné strany s vilovou čtvrtí, z druhé je otevřená k louce a lesu. I její poloha je tak určitým pojítkem mezi civilizací a přírodou. Zahrada se nachází v mírném jižním svahu a její plochu je možno rozšířit dále do louky, jak bude narůstat.

Pro vaši seberealizaci vám budou k dispozici vyvýšené záhony, kde každý člen komunity může hospodařit na svém kousku země. Co si vysadíte, záleží jen na vás. Celý zbytek zahrady bude obhospodařováván společně. Pro členy bude také sloužit vybavený sklad nářadí. Zapojit se může i zahradník-začátečník, prostě kdokoli, kdo by si rád sám něco vypěstoval.

Kromě pěstování chystáme také workshopy, sousedské slavnosti apod.

23. ledna v 19.00 hodin proběhne v Café Panorama (Jiráskova ulice) infoschůzka pro zájemce o komunitní pěstování.

Pro více informací nás kontaktujte na zazemiturnov@gmail.com, www.zazemi-turnov.cz.

Vytvořeno 8.1.2014 9:31:48 | přečteno 1238x | Alena Mojžíšová